Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowski Dom Kultury został zmuszony do odwołania zimowiska w swoich siedmiu filiach na terenie miasta. 

– Powodem jest narodowa kwarantanna, które będzie obowiązywała w czasie ferii zimowych. Liczyliśmy się z takim scenariuszem, byliśmy przygotowani na taki wariant. W kilku filiach mieliśmy już wypełniony limit uczestników zajęć na turnus – 12. Zwrócimy pieniądze tym, którzy je wpłacili – mówi Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 

W ubiegłym tygodniu rząd ogłosił wprowadzenie narodowej kwarantanny, która będzie obowiązywała od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa. Ferie zimowe dla całego kraju mają się odbywać od 4 stycznia do 17 stycznia. Rząd zdecydował, że w tym czasie zamknięte będą m.in. hotele i stoki narciarskie. 

RDK liczył, że mimo wcześniejszych obostrzeń uda się, wzorem poprzednich lat, przeprowadzić półkolonie zimowe. Miały się one odbywać w siedmiu filiach RDK, w tym nowej na ulicy Dąbrowskiego. Początkowo była mowa o tym, że zimowisko będzie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, potem je zawężono dla dzieci klas 1-4 szkoły podstawowej. 

Zapisy na zimowisko ruszyły 7 grudnia. Miały się one odbywać w dwóch turnusach: od 4 do 8 stycznia i od 11 do 15 stycznia. Teraz, gdy rząd zapowiedział narodową kwarantannę, RDK został zmuszony do odwołania całkowicie półkolonii w swoich filiach. Jednocześnie inaugurację działalności nowej filii przy ulicy Dąbrowskiego przesunięto na inny termin, na razie jeszcze nieznany.  

– To, że odwołaliśmy półkolonie, nie oznacza, że zawieliśmy inne zajęcia artystyczne. One się odbywają normalnie zgodnie z obowiązującym od września harmonogramem i z uwzględnieniem obostrzeń epidemicznych – dodaje Daniel Czarnota. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama