Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Andrzej Duda okazał serce, a dziś przez to jest piętnowany – tak o zastosowaniu wobec pedofila prawa łaski przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w piątek w Rzeszowie mówił Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro wraz z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Warchołem, odwiedził w piątek Podkarpacie. Zaczął od Rzeszowa, gdzie mówił o ubiegłotygodniowej powodzi w regionie i o przekazaniu na rzecz strażaków-ochotników 50 pomp.

Ziobro zachęcał do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich (12 lipca) na Andrzeja Dudę i krytykował Rafała Trzaskowskiego, bo jego formacja polityczna chce likwidacji Funduszu Sprawiedliwości, z którego finansowany jest m.in. sprzęt dla OSP. 

W Rzeszowie Zbigniew Ziobro sporą część swojego wystąpienia poświecił także głośniej sprawie ułaskawienia przez prezydenta RP Andrzeja Dudę pedofila. Historię kilka dni temu opisała „Rzeczpospolita”. Wniosek o ułaskawienie pedofila złożył sam Zbigniew Ziobro. Pozytywnie zaopiniowały go sądy I i II instancji.

Andrzej Duda ułaskawił pedofila, który przez kilka lat molestował i gwałcił swoją córkę, 14 marca br. Mimo to, przestępca wciąż figuruje w powszechnie dostępnym wykazie sprawców przestępstw na tle seksualnym Ministerstwa Sprawiedliwości.

„Andrzej Duda okazał serce”

Gdy o tę sprawę w Rzeszowie zapytano Zbigniewa Ziobrę, ten stwierdził, że jest w niej wiele manipulacji i kłamstw związanych z kampanią wyborczą. – Ten pedofil odbył całą karę od pierwszego do ostatniego dnia, a prezydent zastosował prawo łaski wobec prośby ofiary – mówił Zbigniew Ziobro.

Według Ziobry, gdy sprawca wyleczył się z alkoholizmu i zresocjalizował, to wówczas pokrzywdzona złożyła wniosek o ułaskawienie, bo chciała mieć z nim bezpośredni kontakt.

– To na jej prośbę, wręcz błaganie, Andrzej Duda okazał serce, a dziś przez to jest piętnowany, w sposób fałszywy oskarżany, że rzekomo ułaskawił pedofila. To nieprawda. Mamy do czynienia z kłamstwem w finale kampanii wyborczej – powiedział minister Ziobro.

Powołał się także na to, co dla prorządowego portalu wPolityce.pl powiedziała konkubina pedofila i matka ich molestowanej córki, którą mężczyzna zresztą przez wiele lat bił. – Ta kobieta jest wdzięczna prezydentowi – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Szkodzą Dudzie, a taki szlachetny

Zarzucił także mediom i opozycyjnym politykom, że wyciągają na światło dzienne dramat dwóch kobiet, które o swojej tragedii chciały zapomnieć.

– Prosiły, aby państwo przestało ingerować w ich życie, a teraz niejako się je dręczy, bo sztab jednego z kandydatów [Rafała Trzaskowskiego – przyp. red.] fałszywie przedstawia tę historię, aby zaszkodzić prezydentowi Dudzie, który szlachetnie w tej sprawie postąpił – powiedział Ziobro. 

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama