Reklama

Policja poszukuje złodzieja, który ukradł rower Tomaszowi Wojtowiczowi przy Domu Studenckim „Laura” przy ulicy Cichej w Rzeszowie. Sprawcę zarejestrował monitoring.

Pan Tomasz zostawił rower marki Kross, warty około 2 tys. zł, prawie dwa tygodnie temu na monitorowanym parkingu przy „Laurze” niedaleko klubu Pod Palmą.

– Oczywiście zapiąłem go zabezpieczeniem, na drugi dzień, niestety, roweru nie było – napisał do nas Tomasz Wojtowicz.

Złodziej ukradł rower w nocy z 28 na 29 listopada około godz. 3:30. Sprawca został zarejestrowany przez kamery monitoringu Domu Studenckiego „Laura”. Na nagraniach, które nie grzeszą jakością, widać, że rower pana Tomasza był wcześniej upatrzony.

Złodziej doskonale wiedział, jaki rower chce ukraść. Przez nikogo nie był niepokojony, zerwanie zabezpieczenia zajęło mu niecałą minutę. Sprawca rower przerzucił przez barierkę.

Na nagraniu widać w pewnym momencie trójkę młodych osób, które przechodzą obok złodzieja. Nie zwracają na niego uwagi. Zareagowały, gdy sprawca zdążył już odjechać. Osoby te wróciły do akademika i powiadomiły portiera. Było już jednak za późno na zatrzymanie złodzieja.

Tomasz Wojtowicz o kradzieży jednośladu powiadomił policję. Jeżeli ktoś na filmie rozpoznaje złodzieja, może się kontaktować z Komisariatem I Policji przy al. Rejtana w Rzeszowie, tel. 17 858 38 10.

Pan Tomasz twierdzi, że w ostatnim czasie w okolicy akademików skradziono już kilka rowerów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama