Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Policjanci namierzają złodziei, którzy w miniony piątek w Trzebownisku w jednym czasie, w jednym bloku okradli 4 mieszkania, a do piątego próbowali się włamać. 

Jak ustaliliśmy, do włamań doszło 16 września w bloku nr 614, wszystkie okradzione mieszkania znajdują się w 4-piętrowym budynku. Złodzieje buszowali po mieszkaniach podczas nieobecności domowników. 

– Mieszkania przetrzepane doszczętnie, wszystko leżało na ziemi. Mieszkania wyglądały, jak po wojnie. W drzwiach wyłamano wkłady zamków. To był zorganizowany atak, po jednym ze sprawców został ślad buta – dowiadujemy się w naszych policyjnych źródłach. 

Nieznani na razie sprawcy okradli mieszkanie w pierwszej klatce, dwa mieszkania w kolejnej, i jedno mieszkanie w przedostatniej klatce. Próbowali się dostać również do piątego lokalu, ale nie udało im się sforować zabezpieczeń. 

– Mieszkania znajdowały się na różnych poziomach bloku. Przyjmujemy, że sprawcy okradli mieszkania między godz. 10:00 a 13:00. Nie wypowiadamy się na temat metod sprawców – zastrzega asp. sztab. Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja nie ujawnia, co ukradziono z mieszkań i jaka jest wartość strat. Tłumaczy to dobrem śledztwa. Dotychczas funkcjonariusze nikogo nie zatrzymali, nikomu też nie przedstawiono zarzutów. – Kryminalni mają swoje tropy – słyszymy tylko w rzeszowskiej komendzie.

– Mamy nadzieję, że podjęte czynności zakończą się pozytywnie i sprawcy włamań poniosą konsekwencje – dodaje asp. sztab. Magdalena Żuk. Blok, w którym mieszkania padły łupem złodziei, nie jest monitorowany. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama