Złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w Białymstoku zdobył rzeszowski judoka Kyrylo Veselovskyi. Zawodnik reprezentujący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w drodze do finału pokonał czterech rywali.

Akademickie Mistrzostwa Polski w judo to impreza bardzo prestiżowa, skupiająca reprezentantów kraju w poszczególnych kategoriach wagowych. Wydarzenie odbyło się w ubiegłym tygodniu, w dniach 23-25 marca na Politechnice Białostockiej. W sumie zgłoszonych zostało 282 zawodników (206 studentów i 76 studentek). Rzeszowski Akademicki Mistrz Polski w judo Kyrylo Veselovskyi został zgłoszony do kategorii wagowej 90 kg, w której zameldowano 35 zawodników.

– W pierwszej rundzie nasz zawodnik trafił na studenta z Politechniki Łódzkiej, Dominika Kacprzaka i walkę wygrał po 7 sekundach poprzez ippon. Kolejny przeciwnik to Eryk Ryciak, utytułowany zawodnik z Uniwersytetu Warszawskiego, srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów. Nasz zawodnik zakończył walkę po 1 min. 55 s – informuje Damian Liśkiewicz, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WSIiZ oraz opiekun Akademickiego Związku Sportowego WSIiZ.

I dodaje: – Ćwierćfinałowa walka stoczyła się pomiędzy zawodnikiem naszego AZS, a Adrianem Świczerewskim reprezentującym Politechnikę Rzeszowską. Starcie to zakończyło się w dogrywce, w której Kyryl Veselovskyi wygrał rzutem na wazari. Starcie finałowe zakończyło się podobnie, zawodnik AZS WSIiZ wygrał z Wojciechem Pundą z AWF Wrocław.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kyrylo Veselovskyi jest członkiem Akademickiego Związku Sportowego WSIiZ w Rzeszowie i równocześnie klubu Millenium Rzeszów. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień, m.in. zajął drugie miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołej w kategorii do 81 kg, a także zdobył złoty medal na Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy koło Wrocławia oraz złoty medal na Warsaw Open, turnieju w którym uczestniczyli zawodnicy z całego świata.

Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie, przypomina, że uczelniany Akademicki Związek Sportowy, którego członkiem jest złoty medalista, działa od 20 lat. W jego kilku sekcjach trenuje wielu uzdolnionych sportowo studentów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. – Członkowie AZS zdobywają medale i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych turniejach – podkreśla Dominik Łazarz.