Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Zajęcia na WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej będą odbywać się wyłącznie w formie zdalnej – tak zdecydował rektor uczelni prof. Jerzy Posłuszny. 

Decyzja rektora jest ściśle powiązana z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia od soboty jest w strefie czerwonej. Organizacja roku akademickiego zmieniła się już na Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim. Teraz przyszła kolej na WSPiA, gdzie nowy rok akademicki rozpoczęło 5000 studentów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zgodnie z obowiązującym od 15 października zarządzeniem rektora WSPiA zajęcia dydaktyczne na wszystkich kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych oraz słuchaczy Seminarium Doktoranckiego w WSPiA do 31 października br. odbywają się w wyłącznie w formie zdalnej.

Jak poinformował w poniedziałek Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA, dalsze decyzje dotyczące formy prowadzenia zajęć dydaktycznych na uczelni będą podejmowane w formie zarządzenia rektora w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. 

Równocześnie w budynkach WSPiA wprowadzone zostaną wszystkie zasady i obostrzenie związane z wprowadzoną w Rzeszowie „czerwoną strefą”. – Studenci muszą mieć to na uwadze i przed przyjściem do uczelni skontaktować się telefonicznie z wybranym działem i umówić na wizytę – wyjaśnia Przemysław Pawlak. 

Uczelnia przypominamy także, że na terenie całego kampusu WSPiA obowiązuje nakaz noszenia maseczek, zachowanie  dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk, a każda osoba wchodząca do budynku ma mierzoną temperaturę. 

W WSPiA e-zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem platformy Microsoft Teams oraz Zoom. Studenci otrzymują materiały niezbędne do nauki za pośrednictwem „Edukatora”, gdzie jest zamieszczony dokładny scenariusz realizacji tematów. Do dyspozycji mają też repetytorium w formie elektronicznej z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama