Reklama

Od środy (15 kwietnia) zmienia się organizacja ruchu na parkingach przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Korzystać z nich będą mogły wyłącznie osoby posiadające przepustki oraz interesanci, którzy załatwiają służbowe sprawy w komendzie.

Od kilku lat parking główny przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego był regularnie wykorzystywany przez osoby nieuprawnione.

– Rano parking był zastawiany przez samochody klientów i interesantów okolicznych firm i instytucji. Policjanci, pracownicy policji, wreszcie osoby, które przybywały do komendy, by załatwić służbowe sprawy, nie mieli praktycznie możliwości zaparkowania swoich samochodów – twierdzi KWP Rzeszów.

Od środy parkingi i drogi wewnętrzne przy gmachu komendy tworzyć będą strefę ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie według ściśle określonych zasad. Najważniejsze zmiany to:

– wjazd na parkingi możliwy będzie wyłącznie po okazaniu przepustki wydanej przez KWP w Rzeszowie

– na parkingu wyznaczone będą miejsca dla interesantów policji – osoby te będą mogły korzystać z parkingu na czas załatwienia sprawy w komendzie.

– Wprowadzenie strefy ruchu oznacza, że na jej terenie obowiązują przepisy prawa o ruchu drogowym. Nieuprawniony wjazd na parkingi skutkować może karą za wykroczenie – grozi KWP

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: