Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu Renata Krut, która straciła stanowisko prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszów

Renata Krut i Piotr Pawlik stracili stanowiska szefów rzeszowskich prokuratur rejonowych – dowiedział się Rzeszów News. 

Renata Krut w ostatnich latach stała na czele Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, a Piotr Pawlik kierował Prokuraturą Rejonową w Rzeszowie.

W tej pierwszej Krut zastąpił Wojciech Przybyło, który przez ostatnie dwa lata stał na czele Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, a wcześniej przez 7 lat pracował na Śląsku. Stanowisko wiceszefowej miejskiej prokuratury w Rzeszowie utrzymała Katarzyna Drupka. 

Renata Krut została przeniesiona do działu dochodzeniowego tej samej prokuratury, jest aktualnie szeregowym prokuratorem. 

Z kolei Piotra Pawlika zastąpił Tomasz Kozak, a na miejsce wiceszefowej prokuratury Sylwii Urban-Koszeli przyszła Magdalena Zięba-Kołacz. Zmiany personalne w obu prokuraturach zaczęły obowiązywać od 1 lipca. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Odwołanie dotychczasowych szefów rzeszowskich prokuratur rejonowych nastąpiło na wniosek Ewy Lotczyk, która od połowy kwietnia br. jest szefową Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Lotczyk zastąpiła wtedy Łukasza Harpulę. 

– Renacie Krut i Piotrowi Pawlikowi 30 czerwca skończył się czas pełnienia funkcji. Wystąpiłam do prokuratora generalnego o powołanie na te stanowiska inne osoby. Jako szef, postawiłam na młodszą kadrę – powiedziała nam Ewa Lotczyk. 

Zmiany szefów w rejonach nie są jedynymi w strukturach Prokuratury Okręgowej. Martę Steciak, która kierowała tam wydziałem ds. przestępczości gospodarczej (przeszła do podkarpackiego oddziału Prokuratury Krajowej), zastąpił Krzysztof Sebastianka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama