Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Rozbudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie rozpoczęła się półtora miesiąca temu. Do tej pory zmodernizowano sieć wodociągową i gazową oraz część konstrukcji poszerzenia drogi – informuje ratusz.

Ulica Warszawska prowadzi do autostrady A4 i Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Jej przebudowa, to największa inwestycja drogowa, która rozpoczęła się w tym roku. Na całej długości będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach.

Drogowców można teraz spotkać na dwóch odcinkach tej trasy. Pierwszy z nich, prawie kilometrowy, przebiega przez rzeszowskie osiedle Miłocin. Ta część inwestycji kosztuje prawie 33,5 mln zł. Drugi odcinek, który realizuje Starostwo Powiatowe, połączy się z węzłem A4 Rzeszów-Północ. Za wszystko odpowiada firma Strabag.

Na pierwszym, miejskim odcinku, robotnicy przebudowali już sieć wodociągową oraz gazociągi, teraz pracują przy kanalizacji deszczowej oraz sieci elektrycznej. Po lewej stronie, na długości ponad pół kilometra, powstała już konstrukcja poszerzonej drogi i ustawiono krawężniki. Widać już zarys chodnika i ścieżki rowerowej.

Oprócz tego, że ulica Warszawska zostanie poszerzona do czterech pasów, zmiany będą także na skrzyżowaniach i drogach podporządkowanych. Na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską będzie sygnalizacja świetlna, a odcinki ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej, zostaną rozbudowane. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień przyszłego roku.

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama