Zmodernizowana ulica Kościuszki z retro-donicami. W piątek otwarcie

Reklama

Nowa nawierzchnia, retro-donice z kwiatami i zaaranżowane drewniane siedziska – tak ma wyglądać po remoncie ul. Kościuszki w Rzeszowie. Oficjalne otwarcie deptaka już w piątek.

Ratusz się cieszy, bo firmie, która remontowała deptak przy ul. Kościuszki, po pierwsze udało się szybko uwinąć z robotą, a po drugie, tym razem nikt nie powinien narzekać na jakość wykonania prac. Nowy deptak wykonało konsorcjum firm PRIiD i „Witmar” z Krosna za 2,4 mln zł.

Na 123-metrowej ulicy ułożono jasnoszare płyty granitowe. Część z nich – ułożona w dwóch rzędach po przeciwnych stronach deptaku – jest pamiątkowa. Oficjalne oddanie ul. Kościuszki odbędzie się w piątek (12 października) o godz. 14:00.

Na deptaku, zgodnie z zapowiedziami Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, będzie też zielono, dzięki retro-donicom, które staną najprawdopodobniej po obu stronach deptaka Znajdą się w nich kwiaty z jesiennych nasadzeń, czyli chryzantemy. Nowością na zmodernizowanych deptakach będą drewniane siedziska, które prawdopodobnie staną koło kościoła farnego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Strefę relaksu stworzą trzy ławki drewniane – jedna z oparciem, dwie bez, które będą połączone donicami z nasadzeniami. W planach jest, aby je zaaranżować w formie otwartego kwadratu, tak aby w środku znalazły się także dwa siedziska-stołu, również wykonane z drewna.

Po modernizacji ul. Kościuszki, miasto zabierze się za ul. Mickiewicza, którą do ul. Gałęzowskiego chce całkowicie wyłączyć z ruchu, aby poszerzyć strefę do spacerowania po centrum miasta. W następnej kolejności ma być remontowana ul. Grunwaldzka.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama