Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ponad 90 proc. tegorocznych maturzystów liceów i techników prowadzonych przez miasto Rzeszów zdało egzamin dojrzałości. Ci, którzy nie zdali jednego przedmiotu, do poprawki będą mogli podejść w sierpniu.

We wtorek Urząd Miasta w Rzeszowie przekazał nam wyniki tegorocznych matur. Z tego zestawienia wynika, że maturę w tym roku w stolicy Podkarpacia zdawało 2 789 osoby. Egzamin zdało 2 535 osoby, co oznacza, że maturę pomyślnie przeszło 90,89 proc. absolwentów. To wynik lepszy niż w całym Podkarpaciu, który wyniósł 80,5 proc., a także w całym kraju – 79,7 proc.

Pełne wyniki matur w rzeszowskich szkołach możecie sprawdzić TUTAJ.

Takie wyniki matur to kolejny sukces rzeszowskich szkół średnich, które wypadły lepiej na tle zarówno całego Podkarpacia, jak i kraju. Nasze licea i technika odnotowały także w tym roku ogółem lepszy o prawie 3 proc. wynik zdawalności matury.

Ponadto warto wspomnieć, że 100-procentową zadawalność matur zanotowano w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Więcej informacji – TUTAJ

Na Podkarpaciu do egzaminu dojrzałości przystąpiło 15 991 uczniów, z czego prawie 9 880 to byli absolwenci liceów, a ponad 6 111 z techników.

Maturę w naszym województwie łącznie zdało 12 880 osób (80,5 proc.) Tych, którym noga podwinęła się przy jednym przedmiocie i do egzaminu poprawkowego będą mogli przystąpić w sierpniu jest 2 292 (14,3 proc.). Uczniów, którzy do matury muszą przystąpić za rok jest 819 (5,11 proc.).

Pełne wyniki matur na Podkarpaciu znajdziecie TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama