Zdjęcie: materiały prasowe / wydawnictwo Foksal

Krystyna Kurczab-Redlich, nazywana „polską Politkowską”, w czwartek (16 listopada) przyjedzie do Rzeszowa na spotkanie ze swoimi czytelnikami.

Krystyna Kurczab-Redlich będzie gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (ul. Sokoła 13). Spotkanie z dziennikarką, reportażystką, wieloletnią korespondentką w Rosji rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny. 

Spotkanie z Kurczab-Redlich odbędzie się w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”, organizowanego przez WiMBP. 

Urodzona 6 grudnia 1954 roku w Zabrzu Krystyna Kurczab-Redlich w latach 1990-2004 była korespondentką polskich mediów w Rosji jako wolny strzelec. Jest autorką filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których poruszała tematykę łamania praw człowieka.

Kurczab-Redlich współpracowała m.in. z Polsatem, „Dziennikiem Polskim”, „Życiem Warszawy”, „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweekiem”, „Polityką”, „Przekrojem” czy „Wprost”. Nazywana jest „polska Politkowską”.

Dziennikarka jest laureatką nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego i wyróżnienia Amnesty International za publikacje dotyczące Czeczenii, a także nagrody im. Melchiora Wańkowicza za reportaże z Czeczenii.

W 2005 roku na wniosek czeczeńskiej organizacji „Echo wojny”, Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka kandydatura Krystyny Kurczab-Redlich została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.

Dziennikarka jest autorką bestsellerowych książek o Rosji: „Pandrioszka”, „Głową o mur Kremla” i „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”. W tej ostatniej ujawniła nieznane na ogół fakty z życia rosyjskiego dyktatora. 

Kolejny gość spotkań z cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat” pojawi się w WiMBP już 17 listopada, o godz. 17.00, a będzie nim Katarzyna Berenika Miszczuk.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama