Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Sąd Okręgowy w Rzeszowie utrzymał areszt wobec Marka G., psychiatry ze szpitala MSWiA, który jest podejrzany o korupcję – dowiedział się Rzeszów News. 

Marek G. został zatrzymany 2 października br. przez funkcjonariuszy wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W ręce policjantów wpadła również Anna W., rejestratorka prywatnej przychodzi przy ul. Kolejowej, w której rzeszowski psychiatra także przyjmował pacjentów. 

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, zarówno Marek G., jak i Anna W. zostali tymczasowo aresztowani. Decyzję w tej sprawie podjął rzeszowski Sąd Rejonowy.

Postanowienie sądu zostało zaskarżone przez obrońców podejrzanych. Sąd Okręgowy w Rzeszowie zażalenie jednak odrzucił i decyzję o areszcie utrzymał. Marek G. i Anna W. pozostaną za kratkami co najmniej do 31 grudnia br.  

Śledztwo przeciwko Markowi G. i Annie W. dotyczy poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. Obojgu przedstawiono 97 zarzutów korupcyjnych. Prokuratura w dalszym ciągu nie zdradza szczegółów postępowania. 

– Z uwagi na dobro śledztwa – tłumaczy Łukasz Harpula, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Aresztowany Marek G. to bardzo znany rzeszowski psychiatra, pracował w Poradni Zdrowia Psychicznego szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama