Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do trzech lat więzienia grozi 79-letniemu Stanisławowi S. z Medyni Głogowskiej, który jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami i uśmiercenie jednego z nich.

Akt oskarżenia do sądu wysłała Prokuratura Rejonowa w Łańcucie. Z jej ustaleń wynika, że 9 sierpnia br. w Medyni Głogowskiej Stanisław S. włożył dwa koty w wieku około tygodnia do worka foliowego, który zawiesił na ogrodzeniu.

– Zwierzęta zostały narażone na działanie promieni słonecznych, jak również ograniczenie dostępu do powietrza – poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

O zdarzeniu sąsiedzi Stanisława S. powiadomili policjantów z komendy w Łańcucie. Gdy przyjechali na miejsce, jeden z kotów nie dawał oznak życia. Z opinii weterynarza wynika, że przyczyną śmierci zwierzęcia było przegrzanie organizmu i uduszenie.

Stanisław S. podczas przesłuchania nie przyznał się do winy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Brak słów. Smutne jest to, że w wielu miejscach tak właśnie kończy się ze zwierzętami, i jest jakaś cicha zgoda na to… Topienie, duszenie kociakow, szczeniaków… było, jest i będzie:(

Comments are closed.