Reklama

Policjanci ustalają okoliczności znieważenia pomnika Armii Radzieckiej na terenach leśnych Pustkowa Osiedla w powiecie dębickim.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że pomnik został zniszczony pomiędzy 31 sierpnia a 1 września. Sprawca oblał farbą posąg żołnierza Armii Radzieckiej, a tym samym znieważył pomnik. Podkarpacki Urząd Wojewódzki oszacował szkody na 1500 zł.

Policjanci ustalają sprawcę. Za znieważenie pomnika grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności. Osoby posiadające na temat na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Brzeźnicy, tel. (14) 67 06 375.

Cmentarz radziecki w Pustkowie Osiedlu kryje szczątki 383 żołnierzy, w tym 142 zidentyfikowanych, którzy polegli w 1944 roku podczas wyzwalania okolicznych terenów.

Na środku jest pomnik z leżącą postacią umierającego żołnierza, a na licu postumentu granitowa tablica o treści: „Wieczna chwała i pamięć żołnierzom armii radzieckiej poległym w walkach o wyzwolenie ziemi dębickiej społeczeństwo powiatu dębickiego”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.