Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie dokumentuje dziury w ścieżce biegowej na bulwarach, które powstały w trakcie przygotowań do RE: Rzeszów Festival.

Festiwal odbył się w piątek i sobotę (28-29 lipca). Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na podziurawioną ścieżkę biegową nad Wisłokiem, która powstała w 2017 roku, a w 2022 roku ją wydłużono. Ścieżka ma ponad 1200 metrów długości. 

„Samochody organizatora, dojeżdżające do sceny, poruszały się ścieżką dla biegaczy. Pomimo uwag o możliwości dojazdu chodnikiem, jeden z kierowców upierał się, że to jedyna droga i przejechał ścieżką” – napisał do nas jeden z Czytelników. 

Na dowód przesłał nam zdjęcia, których widać wyrwy w nawierzchni ścieżki. „Koncert fajny, ale organizator mógł dołożyć większych starań, oznaczając drogę dojazdu albo postawić pracownika ochrony, który wskazywałby drogę” – uważa nasz Czytelnik.  

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, potwierdza, że na bulwarach został zniszczony fragment ścieżki biegowej prawdopodobnie przez samochody, które przywoziły części sceny. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zarząd Zieleni Miejskiej zrobi dokumentację fotograficzną zniszczeń, oszacuje szkody i zwróci się do organizatora festiwalu o pokrycie kosztów remontu. Na obecną chwilę nie znamy jeszcze kosztów naprawy – dodaje rzecznik Kłeczek-Krawiec.

RE: Rzeszów Festival na bulwarach odbył się po raz drugi. W piątek zagrali na nim: Sorry Boys, Julia Wieniawa, Błażej Król, T.Love, Agnieszka Chylińska, a w sobotę: Jann, Rubens, Dr Misio, Bedoes 2115 i Grzegorz Hyży. Na festiwalu bawiło się kilka tysięcy osób. 

Dwudniową imprezę zorganizowała Agora we współpracy z miastem Rzeszów. Miasto na festiwal wydało 1,23 mln zł – o 230 tys. zł więcej niż rok wcześniej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama