Zdjęcie: KWP Rzeszów

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w noc sylwestrową na jednym z rzeszowskich osiedli zniszczył dziewięć samochodów. Straty wyceniono na około 6 tys. zł.

Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, którzy zostali poinformowani, że w noc sylwestrową w Rzeszowie ktoś zniszczył samochody na przyblokowym parkingu przy ul. Podwisłocze.

– Nieznany sprawca uszkodził dziewięć samochodów, w których rozbijał lub urywał lusterka boczne, w dwóch autach uszkodził karoserię, a w jednym z nich rozbił szybę – poinformowała w sobotę Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci ustalili pokrzywdzonych właścicieli aut, wstępnie oszacowali straty i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze zatrzymali go w czwartek w miejscu zamieszkania. Już podczas wstępnych czynności 21-latek przyznał się do winy.

Młody mężczyzna twierdził, że o północy wyszedł oglądać sztuczne ognie. Wtedy zdenerwował go źle zaparkowany samochód, który uszkodził, a następnie zaczął niszczyć kolejne pojazdy. Łącznie uszkodził 9 samochodów. Wartość spowodowanych strat policjanci oszacowali na ponad 5,5 tys. zł.

Funkcjonariusze przedstawili 21-latkowi zarzut uszkodzenia mienia.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama