Zdjęcie: Facebook.com / ZKS Stal Rzeszów - Sekcja Żużlowa
Reklama

„Dbajmy o wspólne dobro i zdrowie” – pod takim hasłem Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe prowadzi akcję, zachęcającą do szczepienia przeciwko koronawirusowi. 

„Mamy trudne czasy, ale jest szansa na powrót do normalności! Wszystko, co rozpoczęliśmy końcem 2019 roku robimy dla Was – kibiców rzeszowskiego speedway’a. Mając na uwadze Wasze zdrowie oraz fakt, że najlepsze żużlowe widowiska są przy pełnych trybunach, chcemy zachęcić do szczepień przeciwko koronawirusowi” – informuje RTŻ. 

„Promujemy szczepienia, bo jesteśmy przekonani, że to jedyna droga, aby wygrać z pandemią i wiosną spotkać się na trybunach w pełnym gronie, bez ograniczeń!” – podkreślają organizatorzy akcji. 

Jak zapowiada RTZ, już niebawem do sprzedaży zostaną wprowadzone karnety na sezon 2021. Dla wszystkich osób, które okażą „paszport zaszczepionego”, klub przygotował 50-procentową zniżkę na karnet.

Szczepienia dla kogo i od kiedy? 

Szczepienia na COVID-19 w całym kraju rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku. Na razie obejmują one grupę „0”. Wśród nich są osoby najbardziej narażone na zakażenie: lekarzy, pracowników służby zdrowia, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, sanepidu. Zapisy do szczepień dla tej grupy przedłużono do 14 stycznia.

Narodowy Program Szczepień podzielono na trzy etapy. W pierwszym szczepienie na COVID-19 przysługuje pensjonariuszom DPS-ów, zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, osobom powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym wojsko oraz nauczyciele. 

W drugim etapie szczepienia będą dla osób poniżej 60. roku życia z chorobami i przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Szczepienia obejmują osoby m.in. pracujące w sektorze infrastruktury krytycznej, wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, urzędników pracujących przy zwalczaniu pandemii. 

Termin szczepień w trzecim etapie (dla wszystkich) na razie jest nieznany. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: