Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Dobry film, pyszna lemoniada, towarzystwo ciekawych ludzi i ciepły letni wieczór – tak od 1 czerwca będzie w Letnim Ogródku Kulturalnym przy Estradzie Rzeszowskiej. 

W najbliższy piątek (1 czerwca) rusza znów Letni Ogródek Kulturalny, który jest inicjatywą Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, realizowaną od zeszłego roku. Jego celem jest ambitna oferta kulturalna dla mieszkańców Rzeszowa i okolic.

Otwarcie tego kulturalnego miejsca w nowym sezonie zainauguruje Międzynarodowy Dzień Dziecka, gdzie o godz. 18:00 na placu przed Estradą Rzeszowską (ul. Jagiellońska 24) będzie można zobaczyć film-niespodziankę.  

Na inaugurację Letniego Ogródka Kulturalnego zaplanowano także bookcrossing, organizowany we współpracy ze ekipą SLOT Rzeszów. 

Dodatkowo w tym roku na terenie Ogródka pojawią się ludzie z akcją „Społeczna Lemoniada”, by już nikt z was nie musiał się zastanawiać, czy chce obejrzeć coś ciekawego, czy ma ochotę na pyszną lemoniadę. 

Społeczna Lemoniada polega na tym, że kupujący sam wycenia produkt i płaci za niego, tyle ile jest w stanie zaoferować, jednak nie mniej niż 1 zł. Akcja przyświeca idei eco lifstyle, ponieważ żeby nabyć lemoniadę, musisz przyjść ze swoim kubkiem lub zaopatrzyć się w szklany słoiczek na miejscu.

Celem działalności Ogródka jest stworzenie wyjątkowego miejsca spotkań łączącego społeczność, kulturę, niepowtarzalny klimat i wspólną celebrację życia. Filmy na terenie Letniego Ogródka Kulturalnego można oglądać za darmo. 

– Filmy postaramy się prezentować co 2-3 tygodnie. Repertuar będzie uzależniony od licencji i możliwości dystrybucyjnych. Trzeba śledzić naszą stronę internetową – wyjaśnia Artur Kawa z Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Do końca roku szkolnego filmy będą można oglądać w wybrane piątki, w dni festiwalowe również czwartki. Bardzo możliwe, że na wakacjach Ogródek będzie też czynny w poniedziałki i środy, w godzinach popołudniowo-wieczornych.

– Planujemy, by Ogródek działał do końca września, ale na pewno będzie to w znacznej mierze uzależnione od pogody – dodaje Artur Kawa. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama