Zdjęcie: Kamery-Bieszczady.pl
Reklama

W poniedziałek (8 maja) zostanie uruchomiony nowy portal kamery-bieszczady.pl. Bez wychodzenia z domu będzie można m.in. oglądać przyrodę i zwierzęta w górach.

Portal Kamery-Bieszczady.pl stworzyła ta sama ekipa, która ponad trzy lata temu uruchomiła portal Kamery-rzeszow.pl, dzięki któremu przez całą dobę można śledzić, co się dzieje w stolicy Podkarpacia za pośrednictwem 16 kamer.

Teraz przyszedł czas na nowy projekt związany z Bieszczadami.  Jego pomysłodawcami są zapaleńcy, którzy uwielbiają kontakt z naturą na równi z nowinkami ze świata technologii. Obie pasje udało im się połączyć i zrealizować pomysł, który od dłuższego czasu zaprzątał ich głowy. W poniedziałek (8 maja) o godz. 10:00 poznamy efekty ich wielomiesięcznej pracy.

Pomysł uruchomienia kamer w miejscu, które od lat fascynuje piękną przyrodą i ciekawą historią zrodził się kilkanaście miesięcy temu. Kamery-bieszczady.pl to portal stworzony z myślą zarówno o mieszkańcach Bieszczadów i okolic, miłośnikach dzikiej natury, jak turystów, których z roku na rok tutaj przybywa.

– Bieszczady to niesamowicie urokliwy rejon. Występują tam rośliny i zwierzęta niespotykane w żadnych innych rejonach Polski. Postanowiliśmy pokazać piękno tej magicznej krainy, które o każdej porze roku się zmienia – wyjaśnia Przemysław Szumski z Kamery-bieszczady.pl.

– Po sukcesie portalu Kamery-rzeszow.pl postanowiliśmy pokazać kolejny bliski nam region. Kamery w Bieszczadach rozstawialiśmy od kilkunastu miesięcy – dodaje Maciej Bijak, jeden z twórców nowego projektu rzeszowskiej ekipy.

W momencie uruchomienia strony Kamery-bieszczady.pl będzie można podglądać pięć najbardziej charakterystycznych bieszczadzkich lokalizacji: lotnisko szybowcowe w Bezmiechowej Górnej, kolejkę wąskotorową w Majdanie z jedynym w kraju jeżdżącym parowozem KP4, Jezioro Solińskie, czyli największy w Polsce sztuczny retencyjno-energetyczny zbiornik wodny, Zamek w Kamieńcu na pograniczu Korczyny i Odrzykonia, panoramę na Bukowe Berdo i Krzemień.

Dzięki widokom on-line będzie można oglądać zwierzęta, przyrodę, miejsca, a także dowiedzieć się o zbliżających się wydarzeniach, zapoznać się z informacjami z rejonu, poznać ludzi, przeczytać wywiady i obejrzeć zdjęcia.

Na odwiedzających portal będzie czekać film – niespodzianka. Poniżej namiastka tego, co będzie można zobaczyć na portalu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.