Reklama

Kibice Asseco Resovii zrealizowali nominację do ALS Ice Bucket Challenge. Sami nominowali do polania się wodą byłego trenera rzeszowskiej drużyny, obecnego zawodnika Asseco Resovii i byłego siatkarza naszego klubu.

Polewanie się wodą robi furorę w internecie. Jest związane z akcją na rzecz pomocy osób cierpiącym na stwardnienie zanikowe boczne, które wyniszcza komórki rdzenia kręgowego i przeważnie prowadzi do śmierci w ciągu 3-5 lat od wykrycia.

W ramach Ice Bucket Challenge nominuje się trzy osoby, a potem wylewa się na siebie wiadro lodowatej wody. Teoretycznie, ci którzy nie wyleją na siebie wody, obowiązkowo mają wpłacić 100 dolarów na konto ALS Association, amerykańskiej organizacji zbierającej fundusze na walkę z tą chorobą. W praktyce niemalże wszyscy płacą, nawet ci, którzy polali się wodą.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W akcji biorą udział celebryci, piosenkarze, politycy, artyści, aktorzy, sportowcy na całym świecie. Zimny prysznic ma już za sobą m.in. założyciel Microsoft Bill Gates, piosenkarz Justin Timberlake, piłkarz Cristiano Ronaldo. „Nominację” dostał także prezydent USA Barack Obama.

Ice Bucket Challenge jest coraz bardziej popularne w Polsce. W akcji brała już udział m.in. tenisistka Agnieszka Radwańska i modelka Joanna Krupa. Kubeł zimnej wody wylał na siebie także znany dziennikarz i prezenter Zygmunt Chajzer. Wśród jego nominacji był klub kibica siatkarzy Asseco Resovii.

Fani rzeszowskiego klubu oblali się wodą w fontannie multimedialnej w Rzeszowie. Zapowiedzieli też, że wesprą fundację działającą na rzecz walki ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Więcej o fundacji TUTAJ. Resoviacy do oblania się wodą nominowali zawodnika Asseco Resovii Łukasza Perłowskiego, byłego trenera rzeszowskiej drużyny Jana Sucha i byłego zawodnika Asseco Rafaela Redwitza.

Reklama