Oprócz podziemnej trasy turystycznej Rzeszów nie za bardzo ma inne „magnesy” dla odwiedzających nasze miasto. Dlatego cieszy fakt, że coraz realniejsze są plany powstania ogrodu zoologicznego, w dodatku umieszczonego w bardzo interesującym miejscu.

Na ostatniej lipcowej sesji Rada Miasta Rzeszowa podjęła uchwałę o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy al. Sikorskiego i ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie. Najważniejszym elementem tego planu jest utworzenie na Zalesiu niezwykle ciekawych terenów rekreacyjnych, połączonych z minizoo oraz ogrodem botanicznym.

Na obszarze 24 hektarów za 100 mln zł ma powstać Innowacyjny Park Nauki i Rekreacji, z wyodrębnioną m.in. strefą edukacyjną, strefą sportów zimowych oraz gier i zabaw. Taki park nauki i rozrywki będzie niewątpliwie ciekawą atrakcją turystyczną, która spowoduje zwiększony napływ odwiedzających nasze miasto gości. To zaś przełoży się na konkretne korzyści ekonomiczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Warto dodać, że już trwają prace budowlane dotyczące poszerzenia al. Sikorskiego (po 2 pasy ruchu w każdą stronę) w tamtym terenie. Wkrótce także zakończona i oddana do użytkowania zostanie ostatnia część autostrady na wschód od Rzeszowa. Wszystko to razem, w połączeniu z ciągle rozwijającym się ruchem lotniczym w Jasionce i coraz lepszą bazą hotelową w naszym mieście stwarza bardzo dobre warunki turystyczne dla stolicy województwa podkarpackiego. A najnowsza decyzja radnych jeszcze tę ofertę turystyczną wzbogaca.

Miejmy nadzieję, że te śmiałe plany znajdą szybkie urzeczywistnienie i Rzeszów wkrótce będzie mógł przyciągać kolejnych turystów i mieszkańców naszego miasta interesującym Parkiem Nauki i Rekreacji z elementami ogrodu zoologicznego (m.in. motylarium) i botanicznego.

Reklama