Reklama

Oprócz podziemnej trasy turystycznej Rzeszów nie za bardzo ma inne „magnesy” dla odwiedzających nasze miasto. Dlatego cieszy fakt, że coraz realniejsze są plany powstania ogrodu zoologicznego, w dodatku umieszczonego w bardzo interesującym miejscu.

Na ostatniej lipcowej sesji Rada Miasta Rzeszowa podjęła uchwałę o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy al. Sikorskiego i ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie. Najważniejszym elementem tego planu jest utworzenie na Zalesiu niezwykle ciekawych terenów rekreacyjnych, połączonych z minizoo oraz ogrodem botanicznym.

Na obszarze 24 hektarów za 100 mln zł ma powstać Innowacyjny Park Nauki i Rekreacji, z wyodrębnioną m.in. strefą edukacyjną, strefą sportów zimowych oraz gier i zabaw. Taki park nauki i rozrywki będzie niewątpliwie ciekawą atrakcją turystyczną, która spowoduje zwiększony napływ odwiedzających nasze miasto gości. To zaś przełoży się na konkretne korzyści ekonomiczne.

Warto dodać, że już trwają prace budowlane dotyczące poszerzenia al. Sikorskiego (po 2 pasy ruchu w każdą stronę) w tamtym terenie. Wkrótce także zakończona i oddana do użytkowania zostanie ostatnia część autostrady na wschód od Rzeszowa. Wszystko to razem, w połączeniu z ciągle rozwijającym się ruchem lotniczym w Jasionce i coraz lepszą bazą hotelową w naszym mieście stwarza bardzo dobre warunki turystyczne dla stolicy województwa podkarpackiego. A najnowsza decyzja radnych jeszcze tę ofertę turystyczną wzbogaca.

Miejmy nadzieję, że te śmiałe plany znajdą szybkie urzeczywistnienie i Rzeszów wkrótce będzie mógł przyciągać kolejnych turystów i mieszkańców naszego miasta interesującym Parkiem Nauki i Rekreacji z elementami ogrodu zoologicznego (m.in. motylarium) i botanicznego.

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Jak miasto mówi tylko o dokumentacji to między bajki należy spodziewać się jakiegoś prawdziwego działania. Ide o zakład że nie wbiją przykładowej łopaty pod inwestycje do 2050.

  2. Aqaparki są nierentowne. A jeszcze lokalizacja po za centrum to gwarantowa plajta. Z tego co pamiętam na baranówce chciał budować właściciel galerii Nowy Świat obok już istniejącego budynku. Inna lokalizacja dla tego inwestora nie wchodziła w gre. Niestety Kultys zrobił co zrobił. Plus że jeszcze miesiąc ciepło i żwirownia działa 🙂 A tego radnego powinno się odwołać bo działa na szkode miasta i mieszkańców. Na drabiniance na błoniach kilka lat temu blokował budowe tak potrzebnego domu komunalnego a jeszcze jeszcze wcześniej ta sama lokalizacja i podobne działanie z kortami tenisowymi Czarnych. Może prywatnie człowiek dusza do rany przyłóż ale jego działania po prostu szkodzą rozwojowi mojego miasta.

  3. A ja jestem z przybyszówki i jestem przeciwny aqaparkowi u mnie na osiedlu. Tylko pojawi się pomysł to będe ze szwagrem zbierał podpisy po sąsiadach. Na baranówce idealna była lokalizacja. Teraz psy srają na pustej łące.

  4. bo chcieli wybudowac w nie odpowiednim miejscu i chodz ze mam 21 lat to i tak bylem przeciwko budowy aquaparku w parku sibirakow takie cos niech powstanie na przybyszówce a nie zeby nisczyc parki

  5. jestem za tym zeby sie rozwijał turystycznie tylko niech zacznie od udostepnienia WIZERUNKU RZESZOWA ( czyli naszego PIKNEGO ZAMKU RZESZOWSKIEGO ) a nie urzedasy tam siedza w zadnym miescie niema sadu w zamku tylko tu w rzeszowie
    po drugie chcecie aquaprki i mini zoo okej róbcie ale robcie to tak zeby byly parki drzewa a nie zabudowywujcie osiedli ktore juz nic nie sa skonczone budujcie na obrzezach powiekszajcie centrum miasta a nie zabudowywujecie ludzie chca miec przestrzeni gdzies wyjsc na spacer a nie wy jak psy na mieso co zielone to zaraz musi byc szare

  6. Rok temu miał być aqapark. Niemiecki inwestor z kasą a miasto nawet kawałka działki nie potrafiło wygospodarować z całej dużej powierzchni. Pewnie już by kończyli. Niestety wystarczyła grupka ludzi i jeden radny. Tu pewnie będzie podobnie. Nie ma osiedla żeby kilku emerytom coś nie przeszkadzało. Albo ruch samochodów albo śmiech dzieci. Pewnie tu będzie podobnie i pan Kultys zablokuje jak to ma w zwyczaju?

Comments are closed.