Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Najnowszy projektor laserowy 4K kupiło rzeszowskie kino Zorza. Zainwestowało również w nowe nagłośnienie. Atmosfera i klimat bez zmian. 

„Zorza” jest najstarszym kinem w Rzeszowie. Istnieje już 68 lat. Kino prowadzi Regionalna Fundacja Filmowa. Ma trzy sale: zieloną na 518 widzów oraz dwie studyjne – niebieska i czerwona, każda mieszcząca 44 osoby. We foyer znajduje się również kawiarnia.

Akustyka sali widowiskowej „Zorzy” zawsze uważana była za jedną z najlepszych w Polsce. Teraz dzięki modernizacji dźwięku, jeszcze bardziej poprawiła się jej jakość. „Zorza” kupiła procesor dźwięku: Dolby Cinema Processor CP950.

W sali zainstalowano 18 głośników dookolnych KCS TC-12. Wraz z poprawą dźwięku, poprawiła się też jakość obrazu. W kabinie stanął projektor Barco SP4K-15B.

– To najlepszy w Rzeszowie i Podkarpaciu projektor laserowy. Jest bardzo ekologiczny i energooszczędny, nie ma w nim lamp. Nie potrzeba też wentylacji, ponieważ nie wytwarza spalin. Może służyć przez najbliższe 20 lat – mówi Grażyna Deptuch, prezes RFF.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Zorza” kupiła nowy sprzęt filmowy przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Okazją do sprawdzenia dźwięku i obrazu jest zbliżająca się premiera filmu „Gru i Minionki: Pod przykrywką”. 

Od poniedziałku do czwartkowego popołudnia kino będzie nieczynne, bo w tym czasie gościć będzie dystrybutorów i kiniarzy z całej Polski na 54. Forum Wokół Kina. – Ale już po południu w czwartek, zapraszamy na seanse – zachęca Katarzyna Kazanecka z „Zorzy”.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama