Zdjęcie: Stowarzyszenie Zupełne Dobro
Reklama

Zostało Ci po świętach wielkanocnych za dużo jedzenia? Może nie wciśniesz już tego serniczka? Nie wyrzucaj! Rzeszowska jadłodzielnia chętnie przyjmie.  

– Zachęcamy, żeby nie wyrzucać jedzenia a podzielić się nim z potrzebującymi – poinformowało stowarzyszenie Zupełne Dobro, które od sierpnia 2017 roku prowadzi lodówkę foodsharingowa w Rzeszowie przy ulicy Szopena 59 (dawny pub “Kultura”), do której można przynosić nadmiar jedzenia i podzielić się nim z tymi, którzy go potrzebują.

Lodówka foodsharingowa jest czynna codziennie od godz. 9:00 do 20:00. Można do niej przynieść jedzenie. – Najlepiej w słoikach albo jednorazowych naczyniach i opisane, co to jest i kiedy było przygotowane, aby każdy wiedział, co to za dobroci – tłumaczy Zupełne Dobro. Z lodówki można korzystać nie tylko po świątecznych okresach, ale przez cały rok.

– A jeśli sami nie macie nadwyżek jedzenia, to komunikujcie bliskim i znajomym, że jest taka lodówka, do której można przez cały rok przynosić jedzenie – zachęca stowarzyszenie.

Zdjęcie: Stowarzyszenie Zupełne Dobro

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: