Reklama

Jak pozyskać kapitał na ciekawy biznes? Od internautów! Taką możliwość daje platforma finasowania społecznościowego crowdangels.pl, która właśnie wystartowała. Na sfinansowanie czekają 3 innowacyjne przedsięwzięcia. Każdy może zostać udziałowcem!

Crowdangels.pl to pierwsza platforma finansowania społecznościowego przedsięwzięć biznesowych w Polsce. Została stworzona dla osób z niebanalnymi pomysłami na biznes, które poszukują wsparcia finansowego w zamian za udziały. To rewolucyjny sposób na pozyskanie kapitału.

Uczelnia zainwestowała w platformę

– Na świecie działa już ponad 600 portali crowdfundingowych (finansowania społecznościowego). W 2013 roku internauci sfinansowali projekty na łączną kwotę ponad 3 miliardów dolarów. Dlatego przekazaliśmy kapitał zalążkowy z projektu InnoFund na to przedsięwzięcie – podkreśla dr Marta Czyżewska, kierownik projektu „InnoFund – Kapitał na innowacje”, realizowanego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie.

InnoFund to fundusz zalążkowy wspierający finansowo innowacyjne pomysły biznesowe, stworzony przez WSIiZ w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Crowdangels.pl jest jednym z 9 startupów, które powstały przy wsparciu InnoFund.

Jak pozyskać kapitał w internecie?

– Wystarczy stworzyć projekt w czterech prostych krokach, opisać cel zbiórki środków, załączyć dokumenty i określić cel finansowy oraz pakiet udziałów lub akcji, który zostanie zaoferowany w zamian za finansowanie pomysłu – informuje Przemysław Róziecki, twórca Crowdangels.pl  – Po akceptacji projektu, jest on prezentowany w serwisie, a użytkownicy mogą dokonywać wpłat.

Każdy pomysłodawca określa własne warunki – ile kapitału potrzebuje i ile udziałów odda w zamian za finansowe wsparcie. Minimalna kwota wpłaty na rzecz projektu równa się wartości jednego udziału ustalonego przez pomysłodawcę. To wielokrotność 50 zł. Za tak niewielką kwotę można stać się udziałowcem w innowacyjnej spółce.

Zostań udziałowcem w 3 firmach!

– Mamy już 3 pierwsze prezentacje ciekawych, nowatorskich projektów biznesowych. Zachęcam  do zainwestowania. Na wsparcie finansowe czeka serwis radiostacja24.pl – portal radiowy z łatwym dostępem do wszystkich polskich stacji radiowych i wybranych stacji z całego świata, pogrupowanych w kategorie muzyczne – zdradza Przemysław Róziecki – Druga to Visual Car 3D –  serwis internetowy – zaawansowana aplikacja do wirtualnej wizualizacji i tuningu aut w technice 3D z doradztwem specjalistów. Kolejny projekt to Wioska Seniorów – osiedle w zacisznej, pięknej i malowniczej okolicy.

Dokonując wpłat, każdy użytkownik serwisu automatycznie podpisuje umowę inwestycyjną z projektodawcą. Projekt może być prezentowany w serwisie przez okres nie krótszy niż 30 i nie dłuższy niż 180 dni. W tym czasie potencjalni inwestorzy dokonują mikro inwestycji, w zamian za udziały.

– Jeżeli w wyznaczonym terminie projekt osiągnie cel zbiórki (100%), rozpoczynają się procedury prawno-księgowe w celu przekazania udziałów lub akcji inwestorom. Kolejny i ostatni krok to przekazanie pomysłodawcy środków wpłaconych przez inwestorów – mówi Róziecki – Gdy projekt nie osiągnie 100% w wymaganym czasie, pieniądze zwracane są wspierającym. Przekazywanie środków odbywa się za pośrednictwem płatności PayPal oraz serwisu transferuj.pl.

Platforma Crowdangels.pl   to również zaawansowane narzędzie marketingowe. Dzięki wtyczkom można promować projekt w popularnych serwisach społecznościowych. Pomysłodawca ma także dostęp do panelu dyskusyjnego, gdzie potencjalni inwestorzy mogą zadawać pytania. Crowdangels.pl to nie tylko sposób na pozyskanie kapitału, ale również możliwość przedstawienia szerszemu odbiorcy pomysłu w celu uzyskania opinii o projekcie, zanim dokona się inwestycji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama