Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowski Dom Kultury chce pomóc artystom-amatorom w pierwszej prezentacji ich własnej twórczości. I proponuje „Przestrzeń dla młodej sztuki”. 

– Ale młody to nie znaczy 18-letni – uśmiecha się Marzena Styga-Durak, dyrektor RDK. – Młodość rozumiemy jako nowe, inne, i pod prąd. 

„Przestrzeń dla młodej sztuki” to propozycja dla tych, którzy tworzą w garażu albo chowają swoje prace do szuflady. Nie wiedzą jak wyjść do ludzi ze swoją sztuką. Potrzebują tylko wsparcia i kilku wskazówek. 

– Przecież dom kultury jest miejscem gdzie można stawiać pierwsze kroki, a później lecieć w świat, i się rozwijać – dodaje dyrektor Styga-Durak.

Załóżmy, że jest zespół muzyczny, który na co dzień gra w garażu. Ma swoich fanów i chce zorganizować koncert. Ale nie ma gdzie zagrać, pieniędzy ani sprzętu. RDK udostępni nie tylko scenę, ale także sprzęt nagłaśniający i akustyka, który pokaże, jak się pracuje przy produkcji koncertów. 

Albo ktoś zajmuje się fotografią. Nie ma gdzie pokazać swoich prac. Instruktorzy RDK nie tylko udostępnią salę, podpowiedzą jak wyeksponować prace, ale również pomogą przygotować wernisaż i promocję wystawy.  

Marzena Styga-Durak chce, żeby takie rzeczy działy się we wszystkich filiach RDK na terenie całego miasta. Ma już pomysł na dwie wystawy. 

Plastycy, rzeźbiarze, muzycy, rękodzielnicy, pisarze i wszyscy ci, którzy są zainteresowani wsparciem RDK, mogą w tej sprawie umówić się na spotkanie w RDK przy ul. Staromiejskiej 43a. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama