30 czerwca upływa termin, w którym można złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Wniosek może obejmować umorzenia za trzy miesiące – marzec, kwiecień i maj.
Jak poinformował nas Wojciech Dyląg, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Podkarpaciu, do 10 czerwca oddziały ZUS w naszym województwie taką formą pomocy objęły już ponad 75 tys. przedsiębiorców na ponad 333,4 mln zł.
– Kolejne wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości dotyczące wniosku, skontaktujemy się z przedsiębiorcą e-mailem lub telefonicznie. Informację o rozstrzygnięciu prześlemy pocztą lub dostanie się ją na PUE ZUS – wyjaśnia Dyląg.
Aby odebrać odpowiedź z ZUS na PUE ZUS, wystarczy zalogować się do swojego konta.
ZUS zachęca też do kontaktu elektronicznego. Zakład zanotował znaczne zainteresowanie klientów korzystaniem z Platformy Usług Elektronicznych. Od marca do końca maja w całym kraju przybyło 0,5 mln profili klientów na PUE ZUS. Obecnie jest ich ponad 4,1 mln.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)



![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)





![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)