Reklama

Rzeszowscy żużlowcy przetestowali nowy most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie. Film z tego wydarzenia został opublikowany w serwisie Youtube.com.

[Not a valid template]

 

Film opublikował Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy firmy Porr Polska Infrastrukture, która wybudowała most za 184 mln zł. Informacje o filmie przekazał nam nasz Czytelnik internauta „Pisul Maximus”. „Film promuje wykonaną inwestycje i rzeszowskich żużlowców, którzy testują most” – napisał internauta.

Projekt mostu łączącego ul. Rzecha z Lubelską wykonała firma Mosty Gdańsk. Obiekt zostanie w środę oddany do użytku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:00.

Mateusz Gdowski napisał, że do budowy mostu zużyto 27 231,07 m3 mieszanek betonowych, 17 380.00 kg stali zbrojeniowej oraz 1.898.000 kg stali na konstrukcję stalową pomostu. Dodatkowo zamontowano wanty o długości 9,4 km i całkowitej długości splotów 393, 42 km.

– Jeden z najbardziej spektakularnych obiektów mostowych w Polsce, pięcioprzęsłowy most przez Wisłok w Rzeszowie z pylonem sięgającym 108 metrów, ukończony miesiąc przed terminem – podkreśla Mateusz Gdowski.

Most ma 482 m długości, 28,5 m szerokości. Pod względem wysokości pylonu jest drugim mostem w Polsce. Pylon zdobi herb Rzeszowa, który w nocy będzie oświetlony.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama