Zdjęcie: Związek Gmin PKS

Firma Busimport Pl dostarczy trzy ekologiczne autobusy Isuzu dla podkarpackiego Związku Gmin PKS. Na trasy wyjadą w ciągu kilku miesięcy.

W środę (25 maja) Związek Gmin PKS podpisał umowę ze spółką Busimport Pl na dostarczenie autobusów. Przewodniczący Związku Remigiusz Wzorek twierdzi, że dzięki nowym pojazdom poprawi się komfort podróżnych. Przewoźnikiem, który działa na zlecenie Związku, jest Międzygminna Komunikacja Samochodowa. 

Chcemy, aby nasi pasażerowie podróżowali w nowoczesnych i ekologicznych, ale przede wszystkim bezpiecznych pojazdach. Autobusy Isuzu spełniają wszystkie te kryteria – mówi Remigiusz Wzorek. – Autobusy spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6 – dodaje Sławomir Porada, wiceprzewodniczący ZG „PKS”.

Isuzu Novociti Life to prawie 8-metrowy autobus. Ma 21 foteli, cztery są rozkładane, miejsc stojących jest 34, w autobusie jest też miejsce dla osoby na wózku inwalidzkim. Pojazdy są klimatyzowane. Jak zapowiadają władze ZG „PKS”, Isuzu będą jeździły na liniach o najmniejszej frekwencji, do małych miejscowości oraz w weekendy.

Za trzy autobusy ZG „PKS” zapłaci ponad 2,8 mln zł. Oferta Busimport Pl okazała się lepsza od sanockiego Autosanu, który także walczył o kontrakt. – Isuzu Novociti Life, ze względu na niewielki rozmiar, znakomicie sprawdzają się na liniach miejskich oraz podmiejskich – zachwala Iwona Kowalczyk, dyrektor sprzedaży Busimport PL.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Autobusy mają być dostarczone w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. ZG „PKS” ma nadzieję, że ten termin uda się skrócić i autobusy będą gotowe do końca tego roku.

Aktualnie ZG „PKS” tworzy 15 podrzeszowskich gmin, w których mieszka około 200 tysięcy osób. Związek obsługuje 39 linii.

Zdjęcie: Związek Gmin PKS

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama