Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ogromne zainteresowanie zwiedzaniem Zamku Lubomirskich w Rzeszowie. IPN wyznaczył dodatkowe weekendy na historyczne spacery.

Zwiedzanie Zamku Lubomirskich, który jest aktualnie siedzibą Sądu Okręgowe w Rzeszowie, rozpoczęło się w dniach 17-18 czerwca. Przewodnicy PTTK Rzeszów i IPN oprowadzają po pomieszczeniach zamkowych i opowiadają o miejscach takich jak dziedziniec, sala balowa, sala rozpraw oraz prowadzą do podziemi z „Salą Pamięci”.

Zwiedzanie zamku miało się odbywać raz w miesiącu – w wakacyjne weekendy. Kolejne wyznaczono w dniach 15-16 lipca i 19-20 sierpnia. Zainteresowanie zwiedzaniem zamku okazało się tak duże, że IPN zdecydował zamkowe przestrzenie udostępnić eksploratorom przeszłości w dodatkowe weekendy: 1-2 lipca, 22-23 lipca, 5-6 sierpnia. 

– Przewodnikami po obiekcie w tych dniach będą pracownicy Sądu Okręgowego – poinformowała Katarzyna Gajda-Bator, rzecznik rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zwiedzanie zamku jest bezpłatne. Wcześniej trzeba odebrać wejściówkę w rzeszowskim IPN przy ul. Słowackiego 18. Bilety będą wydawane w tygodniu, w którym zaplanowano zwiedzanie, od poniedziałku od godz. 7:30. Na najbliższe zwiedzanie zamku wejściówki można więc odbierać od poniedziałku, 26 czerwca.

W zwiedzaniu mogą uczestniczyć maksymalnie 15-osobowe grupy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama