Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Emerytowany strażak i emerytowany pilot to ofiary prawdopodobnego zatrucia alkoholem.  Policjanci ustalili personalia mężczyzn, których zwłoki znaleziono kilka dni temu w Rzeszowie.

Jak już informowaliśmy, zwłoki obu mężczyzn znaleziono w ubiegły czwartek rano w jednym z mieszkań bloku komunalnego przy ul. Okrzei w Rzeszowie. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do śmierci mieszkańców Rzeszowa.

Funkcjonariusze ustalili ich personalia. To Dariusz W. i Wiesław G. Obaj w wieku 56 lat. Dariusz W. był właścicielem mieszkania, Wiesław G. współlokatorem. Dariusz W. był emerytowanym pilotem, a Wiesław G. emerytowanym strażakiem. Obaj w stopniu kapitana. Byli po rozwodzie, z rodzinami nie utrzymywali żadnych kontaktów.

W mieszkaniu znaleziono plastikową butelkę, w której prawdopodobnie był alkohol nieznanego na razie pochodzenia. Znaleziono również szklankę z niezidentyfikowaną cieczą.

Wiadomo, że mężczyźni przed zgonem nadużywali alkoholu. Przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała, co było przyczyną śmierci Dariusza W. i Wiesława G.

– Musimy przeprowadzić dodatkowe badania histopatologiczne w kierunku zawartości alkoholu, a dokładnie, jaki był jego skład, czy alkohol nie był czasem skażony, czy mamy do czynienia ze śmiertelnym zatruciem alkoholowym – mówi Renata Krut-Wojnarowska, szefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzn.

Wstępnie wiadomo, że zgon mężczyzn nastąpił około tygodnia przed ujawnieniem zwłok. Odkrył je sąsiad, który zaniepokoił się tym, że w mieszkaniu Dariusza W. od kilku dni przez cały dzień i całą noc świeci się światło. Gdy policjanci weszli do mieszkania zastali przerażający widok. W małym mieszkaniu wszędzie walały się butelki po alkoholu.

– Okoliczności śmierci mężczyzn wskazują, że zniszczył ich alkohol. Jeden miał mieszkanie, a drugi pieniądze. Na teraz wykluczamy, że w mieszkaniu doszło do jakiejś awantury – dodaje prokurator Krut-Wojnarowska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Szanowny Panie “plusy dodatnie” – sugeruję rozejrzeć się za jakimś klubem AA i zacząć intensywnie uczęszczać.

  2. Ukraiński tani spirit powali każdego. Piszą że jeden miał mieszkanie a drugi pieniądze. Przecież zamiast czegoś co truje można kupić pyszota soplice orzech laskowy. Morze tego wypiłem. Rano człowiek idzie do pracy i nawet nie ma kaca. Bo jak wiadomo po orzeszkach ma kaca tylko wiewiórka.

Comments are closed.