Reklama

Wielokrotny zwycięzca Pucharu Świata i Europy w kolarstwie ręcznym, dwukrotny złoty medalista paraolimpijski z Londynu, właśnie rozpoczął kolejny sezon ze SPAR i już po pierwszych startach znalazł się na pozycji lidera Pucharu Europy.

[Not a valid template]

 

Podopieczny SPAR Polska, rzeszowski handbiker Rafał Wilk rozpoczął nowy sezon w mistrzowskim stylu startując w Emiratach Arabskich.

Spontaniczny start w 5-kilometrowym wyścigu podczas maratonu Zayed przyniósł Wilkowi zwycięstwo i dodał energii do właściwego wyścigu w European Handcycling Circut w Abu Dhabi, gdzie ponownie potwierdził swoją doskonałą formę.

Rafał Wilk, pokonując dystans 16,5 km w czasie 25:41.41, wygrał z 1-minutową przewagą nad drugim na mecie Heinzem Fraiem. W drugim tego dnia starcie odbywającym się w formule 1 godzina + 1 okrążenie, również zyskał najlepszy wynik, dzięki czemu początek sezonu otworzył z pozycji lidera Pucharu Europy.

– Bardzo cieszę się z tych zwycięstw – mówi Rafał Wilk. – Po takim otwarciu sezonu optymistycznie patrzę na kolejne starty.

– Rafał Wilk to przykład prawdziwego sportowca, który poważnie traktuje rywalizację i konsekwentnie dąży do realizacji celów, które sobie stawia – mówi Roman Materna, dyrektor marketingu SPAR Polska. – Podziwiamy jego zapał i energię oraz dotychczasowe osiągnięcia i z wielką przyjemnością w dalszym ciągu będziemy towarzyszyć jego startom.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: