Krzysztof Skiba z Big Cyc broni pomnika Czynu Rewolucyjnego [VIDEO]

14
Fot. Facebook.cm / Krzysztof Skiba
Reklama

– Do pomnika wystarczyłoby przykleić uśmiech Krystyny Pawłowicz, posłanki PiS – drwi Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc i zachęca do udziału w happeningu w obronie pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie, który odbędzie się 13 maja. 

Minutowy film z udziałem Skiby opublikowano na Facebooku „Bitwy o Rzeszowski Pomnik”. 13 maja przed pomnikiem pod hasłem #PomnikMaZostać odbędzie się wesoły happening. 

„Pokażmy w sposób pozytywny, że nie chcemy burzenia Rzeszowskiego Pomnika. Dajmy wielki masowy sygnał że chcemy pozostawienia go w przestrzeni publicznej. Zróbmy wesoły happening, weźmy ze sobą instrumenty muzyczne, bębenki, gitary, flety itp.” – zachęcają organizatorzy. 

„Zróbmy pozytywny hałas. Przy muzyce granej przez Rzeszowian i śpiewach Rzeszowian zrobimy fajny piknik majowy. Pokażmy, że Rzeszowianie to ludzie optymistyczni, radośni i dumni ze swojego miasta i jego nie zawsze łatwej historii” – dodają.

Organizatorom udało się namówić Krzysztofa Skibę, lidera Big Cyc, by zachęcił ludzi do udziału w happeningu. Skiba również protestuje przeciwko planom usunięcia pomnika Czynu Rewolucyjnego. 

„A przecież to był idealny, jest jeszcze, punkt orientacyjny w mieście. Tam przez lata umawiano się na randki, transakcje walutowe, umawiano się, żeby zwiedzać Rzeszów. Pomnik wtopił się w element architektoniczny miasta i jest częścią historii tego miasta” – mówi na nagraniu frontman Big Cyc. 

Skiba ma pomysł, jak wykorzystać pomnik. „Wystarczyłoby przykleić do tego pomnika uśmiech Krystyny Pawłowicz [posłanka PiS – przyp. red.] i byłby to pomnik Czynu Rewolucyjnego na miarę PiS”.

Happening odbędzie się w niedzielę 13 maja o godz. 15:00. Jeszcze wcześniej, bo we wtorek 1 maja, manifestację w obronie pomnika organizuje rzeszowski SLD. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Przyszłość pomnika Czynu Rewolucyjnego jest zagrożona. Według Instytutu Pamięci Narodowej obiekt propaguje ustrój totalitarny i w związku z obowiązującą tzw. ustawą dekomunizacyjną powinien zniknąć z przestrzeni publicznej.

Właścicielem pomnika jest zakon oo. Bernardynów w Rzeszowie, ale do tej pory nie wykonał żadnych formalnych kroków, związanych z usunięciem obiektu. Ostateczną decyzję, najpóźniej w październiku br., podejmie wojewoda podkarpacki.  


(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

14 KOMENTARZE

 1. Katotaliby to chcą wszystko burzyc jak by komuniści byli takimi barbarzynczami to nie było by np Wawelu bo to feudalne .Dla mnie to symbol miasta z którym dorastałem a nazwa taka potoczna to wielka cipa organ potrzebny do przetrwania narodu i zastepowalnosci pokoleniowej .No chyba ze prawiczki wola probowke

 2. Pis świetnie radzi sobie z gospodarką i bezrobocie, ściągalnością podatków. Ale pomysł burzenia tego konkretnego pomnika to strzal w kolano. Przecież na nim nie ma ruskiego sierpa i młota ani RUSKIEJ GWIAZDY żadnego wizerunku ruskiego generała.

  A jest polski hutnik, polski żołnierz polski rolnik!

  • … no i prawiczy kundel dał głos.
   Skiba, w walce z tzw. komuną, zapewne zrobił ponad stokroć więcej niż cała twoja rodzina (o tobie i twoich kolegach z gimnazjum nie wspominam z wiadomych względów).

  • lepsza od elyty PiS-dzielców i facetów – pedofili w czarnych sukniach. Sami hipokryci, innym życie urządzaliby a sami kradną, szczują, chlają i gwałcą.

  • A elyta PiS-dzielców i facetów – pedofili w czarnych sukniach. Sami hipokryci, innym życie urządzaliby a sami kradną, szczują, chlają i gwałcą.

 3. „13 maja przed pomnikiem pod hasłem #PomnikMaZostać odbędzie się wesoły happening”
  Czy w ramach obrony tego działa, podczas wesołej zabawy, uczestnicy tej imprezy posprzątają ptasie odchody, którymi otoczony jest ten zabytek?

 4. Jak to tam leciało?
  „Bój to będzie ostatni,
  Krwawy skończy się trud,
  Gdy związek nasz bratni
  Ogarnie ludzki ród…”
  A tak na poważnie to wystarczy przemianować nazwę pomnika na cos innego i po problemie.
  Już to pisałem kilkakrotnie, na podkarpaciu był drugi w Europie po Peenemünde osrodek doświadczalny broni V2.
  W udaremnieniu jej skuteczności przyczyniła się okoliczna ludność, wiec czemu nie uczcić działań tej ludności jakimś pomnikiem, myslę że teraz nadarza się okazaja, pomnika nie trzeba budować bo już jest tylko pozostaje odpowiednią nazwę nadać.

  • Zmienić nazwę i wymienić tą rzeźbę na coś związanego z naszym regionem i po problemie. Ja też nie rozumiem po co robić takie afery skoro rozwiązanie jest tak proste…

   • …bo PiS to partia oszołomów wielbiona przez innych oszołomów. Tam nie ma racjonalnie myślących osób, wszystko tylko owce posłuszne prezesowi.

    POMNIK MA ZOSTAĆ!!!!

    • Tylko że żadna ze stron nie proponuje takiego rozwiązania. Czemu te oszołomy z drugiej strony krzyczą tylko że pomnik ma zostać taki jaki jest, zamiast zaproponować lepsze rozwiązanie?

Comments are closed.