Przy nowym targowisku w Rzeszowie powstanie nowy parking

4
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Do końca listopada br. przy nowym targowisku przy ulicy Dworaka w Rzeszowie powstanie 160 nowych miejsc postojowych.

Zanim jeszcze nowe targowisko przy ul. Dworaka zostało uruchomione kupcy obawiali się, że zabraknie miejsc parkingowych, zwłaszcza w niedzielę, gdy na plac przyjeżdżają tzw. kupcy jednodniowi. Przy targowisku, którego budowała pochłonęła ponad 8,5 mln zł, powstał parking na 200 pojazdów. Szybko jednak okazało się, że miejsc jest za mało. 

Nowe targowisko działa od dwóch tygodni, a ruch w niedzielę jest niesamowity, miejsc parkingowych brakuje, a policjanci są zmuszeni kierować ruchem, aby utrzymać płynność w rejonie ul. Dworka.

– Nie spodziewaliśmy się takiego oblężenia. Po dwóch tygodniach funkcjonowania targowiska w nowym miejscu widzimy  jednak, że cieszy się ono powodzeniem wśród kupców, których jest już o kilka procent więcej niż tych z  ul. Dołowej. Obecnie liczba handlujących przy ul. Dworaka zbliża się do 500 – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ratusz zdecydował o utworzeniu w rejonie targowiska nowego parkingu. 160 nowych miejsc postojowych ma być ulokowanych między ul. Dworaka a Wisłokiem, na drugiej nitce. Teren ten zostanie utwardzony. Urzędnicy twierdzą, że nowy parking powstanie do końca listopada br.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 100 tys. zł.

Jeśli zaś chodzi o miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych ratusz zapewnia, że one są i będą do dyspozycji już od najbliższej niedzieli. – Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ul. Dworaka, aby był do nich łatwy dostęp. Od niedzieli nie powinno być problemu z   parkowaniem – twierdzi Maciej Chłodnicki.

Na nowym targowisku do dyspozycji handlarzy jest 58 pawilonów jedno-, dwu-, trzymodułowych.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

4 KOMENTARZE

 1. 160 to jakaś bzdura, targ odwiedza ponad 2 tysiące ludzi. Potrzeba minimum 500 miejsc, będziecie co pół roku budować i projektować z moich podatków, zróbcie raz a dobrze.

 2. Krytycy mówili że powódź zaleje że nikt tam nie będzie chodził a 3 tygodnie lało i sukces komercyjny tak wielki że klienci się nie mieszczą.

  Pan Feretenc to Midas ten czego się dotknął zamieniało się w złoto a pomysły naszego zawsze w SUKCES

 3. Na dolowej też było 500 kupcow, ale na papierze 250, teraz się oczy otworzyly panom z ratusza ile pieniędzy traci miasto a ile miał Matip??

 4. Ratusz pobutka co to za inwestycja : jest 200 miejsc a teraz 160 tj. 360 a samych handlujących z 500 a klienci gdzie decydenci budowac od razu na 500 samochodów !

  Tak bedziecie co 2- tygodnie cyrkać bo dalej mało miejsca no myślenie nic nie kosztuje no kosztuje i to sporo jak widać
  Znowu przetarg/ projekty/ zatwierdzenia/wykonawca / materiały/ maszyny : a za chwile znowu kolejna robota :
  To mie ma byc tak; że robota sie robi w koło Macieju przy tym samym to ma być raz i spokój i do nowego zadania

Comments are closed.