Tadeusz Ferenc będzie kandydował na prezydenta Rzeszowa. To już oficjalne

32
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

O piątą kadencję prezydenta Rzeszowa będzie walczył Tadeusz Ferenc, który miastem rządzi od 16 lat. 

Tadeusz Ferenc (SLD) swoją decyzję w ogłosił w czwartek w południe w ratuszu. Tego należało się spodziewać. Ferenc wielokrotnie wcześniej mówił, że jestem zainteresowany dalszym rozwojem Rzeszowa. 

– Oficjalne oświadczenie wydam, gdy przyjdzie okres wyborczy, kiedy zostanie podany termin wyborów. Chcę z wami współpracować – mówił w czwartek dziennikarzom Ferenc. 

Tadeusza Ferenca w tegorocznych wyborach samorządowych poprze Koalicja Obywatelska, którą tworzy Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, a także Polskie Stronnictwo Ludowe. Nad poparciem Ferenca zastanawia się Ruch Kukiz’15

Tadeusz Ferenc w wyborach będzie walczył z posłem Wojciechem Buczakiem, kandydatem PiS, który swój start ogłosił pod koniec kwietnia. Obaj są na razie jedynymi politykami, którzy zapowiedzieli udział w wyborach. 

Ferenc prezydentem Rzeszowa jest już czwartą kadencję. Miastem rządzi od 2002 r. 

Na kogo oddasz głos w wyborach na prezydenta Rzeszowa?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

32 KOMENTARZE

 1. Nie ma na kogo głosować w tym mieście, brakuje świeżej krwi z pomysłami. Pan ferenc dał zielone światło dewloperce np. na słocienie powstaje duże osiedlem, gdzie rozwiązania komunikacyjno drogowe korki gigantyczne… A nie wspomnę o tym że pan prezydent uchodźców chciał przyjąć do Rz zobaczcie co się dzieje na zachodzie. A pan Buczek co to za kampania pt co ferenc zrobił ja bym lepiej to zrobił.. Brak solidnego kandydata

 2. Tak prezydent bedzie rządził do końca ąwiata i jeszcze jeden dzień dłużej,będzie wieczny podobnie jak Breżniew albo Lenin. A może już zaczną budować mauzoleum albo może meczet dla wodza członka PZPR.Dzięki tej partii można było zrobić karierę i nie tylko skonczyć studia ale można z robotnika zrobić nawet doctora. Co prawda laudacje i doctora załatwił były radny miejski poprzedniej kadencji .Co prawda doctor honorowy chyba ale zawsze można się chwalić na wizytówkach nawet w USA.

  • Ponoć Czerwone Zagłębie to określenie używane w odniesieniu do Zagłębia Dąbrowskiego.
   Najwyższa pora to zmienić – Rzeszów dzielnie staje w szranki, wystawiając na czele pomnik, a za nim wiecznego prezydenta 🙂

 3. Nie chcę martwić Buczaka czy jak mu tam(kto to w ogóle jest)?

  Obecny prezydent z rodziny długowiecznej. Jeszcze spokojnie 2 kadencje Rzeszów za Jego rządów będzie się pięknie rozwijał. Konkurencji zostaje wycie do pełni.

 4. No to teraz zaczną napływać islamscy emigranci do Rzeszowa bo taka deklaracja została podpisana w Gdańsku przez 10 prezydentów większych miast.Z tej 10 prezydentów wycofał się prezydent Katowic a wszyscy są zrzeszeni w Związku Miast.Czy na taka deklaracje publiczna prezydent miał zgodę mieszkańców miasta albo radnych czy to jest tylko jego indywidualna decyzja jakże sprzeczna z polityka państwa i obecnego rządu.Prywatnie to może ściągnac do swojego domu nawet wszystkich uchodzców z Syrii czy Pakistanu ale nie będzie decydował o sprawach publicznych w bardzo delikatnych dla mieszkańców sprawach.Podobno młodzież wystawiła swoje deklaracje w internecie.

 5. Urzędnicy mogą już teraz wystawić nogi na stół i nic nie robić. Ferenc wygra wybory, zmian na stanowiskach dyrektorskich nie bedzie. Niech jego administracja wyssie z UE ile się da na inwestycje twarde, a jego następca zajmie się miękkimi. W efekcie końcowym i tak będziemy na plus. Nie mogę doczekać się jednak dnia bez Panów Stopy, Rudnickiego i Dziągwy

 6. No i bardzo bobrze. Już można pogratulować kolejnej kadencji. Jeszcze tylko tych mącicieli z pisu trzeba odsunąć Rady Miasta i będzie super. Jakby jeszcze udało się zrobić porządek w Urzędzie Marszałkowskim to już by było jak w niebie, ale to się niestety nie uda.

 7. Pochodzę z Krosna i nie przesadzę w liczbach, ale 90 procent osób, które znam i popierają Pis nigdy nie wyjechało dalej jak za województwo podkarpackie a 20 procent nie przekroczyło granic swojego powiatu. A jak mówi mądre porzekadło?: Podrożę kształcą i dają obycie. Czy tak jest – sami oceńcie. Ja wiem, że na pewno dają porównanie i zmieniają punkt odniesienia.

   • A co jest? Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak Ci deweloperzy wpływają na rozwój miasta:
    1) Dają spore zatrudnienie i podnoszą PKB (masz pojecie jaka kasa przewija się dzięki nim przez urząd skarbowy?).
    2) W ich mieszkaniach zamieszkują lub inwestują ludzie z poza miasta zwiększając populacje miasta.
    3) Od tych kolosów ktoś kiedyś będzie płacił podatek od nieruchomości i będziesz dzięki temu jeździł po zadbanych drogach.
    Niestety jak ktoś to ładnie opisał poniżej: zwolennicy Pisu mają klapki na oczach-(

Comments are closed.