Tadeusz Ferenc „nie żyje”. Akt zgonu wydała Młodzież Wszechpolska

29
Zdjęcie: Facebook.com / Młodzież Wszechpolska
Reklama

Tadeuszowi Ferencowi, prezydentowi Rzeszowa, oraz pozostałym 10 prezydentom, którzy podpisali deklarację o polityce migracyjnej, nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej wystawili „akt zgonu politycznego”.

„Parszywa jedenastka” – pod taką nazwą zostały opublikowane przez Młodzież Wszechpolską „akty zgonu” prezydentów, którzy w zeszłym tygodniu w Gdańsku podpisali deklarację o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji. Deklarację podpisał m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który jest zwolennikiem przyjmowania do miasta syryjskich uchodźców.

Od piątku gospodarze wszystkich 11 miast są pod ostrzałem nacjonalistów. Także podkarpackich, którzy w sobotę w Rzeszowie organizują manifestację pod hasłami: „Stop dla islamizacji Polski”, „Nie dla przymusowej relokacji”.

Nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej poszli teraz o krok dalej. Wystawili „akty zgonu politycznego” wszystkim 11 prezydentom, którzy podpisali deklarację. Na każdym „akcie” znajduje się imię i nazwisko prezydenta, informacja o przynależności partyjnej, czas (30 czerwca) oraz przyczyny „zgonu”, którymi – zdaniem nacjonalistów – są multikulturalizm, liberalizm oraz głupota.

Wszechpolacy na „aktach zgonu” napisali, że ich akcja jest „wyrazem sprzeciwu polskiego społeczeństwa wobec systemu relokacji siejących terroryzm imigrantów z Bliskiego Wschodu”.

To jednak nie jedyne działania Wszechpolaków wyrażające sprzeciw wobec polityki przyjmowania uchodźców, ponieważ nacjonaliści dodatkowo promują swoje weekendowe manifestacje i zachęcają do wzięcia w nich udziału.

 „Jako pierwsze ogłosiło się Podkarpacie! Nie dla islamizacji Polski!” – „chwalą” się rzeszowscy Wszechpolacy.

„Prezydent Rzeszowa przez swoją arogancję i działanie wbrew woli mieszkańców skazuje się na polityczną śmierć. Chęć przyjęcia do Rzeszowa imigrantów, to postawa przeciwna stanowisku rządu polskiego. To działanie wbrew interesowi narodowemu, a takich zachowań nie zaakceptujemy” – napisali podkarpaccy nacjonaliści z MW.

Co o „akcie zgonu” Tadeusza Ferenca myśli ratusz? – Nie będziemy się zniżać się do poziomu narodowców. Takich zachować nie będziemy komentować – mówi krótko Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W środę z kolei rzeszowscy działacze partii Wolność Janusza Korwin-Mikke poinformowali, że do przewodniczącego Rady Miasta złożyli wniosek o przeprowadzenie w Rzeszowie referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Dzień wcześniej takie kroki zapowiedzieli także podkarpaccy posłowie Ruchu Kukiz’15.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

29 KOMENTARZE

 1. Za to, że się podpisujecie „Naród Polski” powinniście wpierdol dostać !

  To, że garstce faszystów nie odpowiada decyzja polityczna nie daje nikomu mandatu wypowiadania się za cały Naród Polski !!!!!!!!!!!!!!
  Naród Polski nie jest faszystą ! Tylko mała liczba niezrównoważonych psychicznie pojebów !

 2. jak chce przyjmować ,,ciapatych,, emigrantów w swoim domu to jego sprawa,nawet może przejść na ich wyznanie ale nie ma prawa decydować za wszystkich mieszkańców, bo mu nikt takiego zezwolenia nie dał.I nawet niech go nie próbuje go bronić radny z Po bo razem moga mieć z mieszkańcami podobne problemy i może to byc jescze przed wyborami.Chce z mieszkancami miasta iśc na zwarcie to musi wiedzieć że jest na pozycji przegranej.

 3. Czy takie działanie i podpisanie deklaracji wbrew woli mieszkanców miasta,bez zgody Rady Miasta i wbrew polityce obecnej rzadu nie ma znamion przestępstwa.Dlaczego nikt jeszcze nie złożył wniosku do prokuratury a może sama prokuratura wszcząć postępowanie sprawdzające z urzędu.Bo to nie jest pierwszy przypadek działań na szkodę mieszkanców miasta zebrany materiał dowodowy powinnien zoostać zweryfikowany przez kontrolę oddziału NIk w Rzeszowie.Czy i kiedy była ostatnio kontrola NIk w rzeszowskim ratuszu i UM Rzeszów.Prywatnie nie jestem zdziwiony tym że ma zobowiązania, bo sam G.Busch udzialił pomocy w łączeniu rodziny polskiej z Rzeszowa. Co zostało opisane w amerykańskiej gazecie SCHENECTADY GAZZETE NEV 21 1989 ,pege 2.

 4. Prezydent Rzeszowa i jego rodzina ma kilka mieszkań i lokali na wynajem to jak taki miłosierny niech publicznie zdeklaruje że odda jeden lub dwa mieszkania dla syryjskich sierot z Allepo nich poda im adres to może przyjadą.Chce pomagac,nieh pomaga ale nie ma prawa narzucać mieszkańcom i deklarować przyjmowanie uchodzców i emegrantów bez ich zgody.Bo to jest anarchia urzednicza i działanie wbrew woli rzadu,który jest w takiej formie jak obecnie przeciwny.

 5. Większych prymitywów niż bezmózgich, z małymi siusiakami debili z wszechpolskiej to nie widziałem dawno. Zaskarżyć tych idiotów i zdelegalizować.

 6. ludzie opanujcie sie!!!
  Odkad PIS jest przy wladzy wszystkim staraja sie manipulowac.
  Ferenc chce przyjmowac uchodzcow Syryjskich chrzescijan co bylo w artykule tutaj kilka dni temu!!!
  http://rzeszow-news.pl/tadeusz-ferenc-o-uchodzcach-bezwzglednie-powinnysmy-im-przyjmowac/
  Islamizacja jest w Polsce najmniejszym problemem a przyjecie nawet kilkudziesiéciu uchodzicow zmniejszylo by napiecia z Bruksela. Niektore kraje UE wlasnie tylu ich przyjely, ale chyba nie oto chodzi PIS. Najlepiej zaczac tworzy bojowki, niszczyc instytucje demokratyczne i opozycje opierajac sie o ksenofobie. Coraz bardziej widac jak stajemy sie panstwem faszystowskim!!!

  • Byles moze przyglupie w jakims wiekszym miescie UE nie liczac polski dluzej niz tydzien aby nie wiedziec co ze soba niesie multikulturalizm? Faszyzm? Niechec do narzucania mi i mojej rodzinie nieludzich norm spolecznych i zachowan to nie faszyzm. Dla mnie to troska o swoich bliskich, nie chce nikogo mordowac, gwalcic, napadac, przymusowo nawracac tak maja to w Koranie praktycznie czarno na bialym napisane. Nie chce sie na codzien obawiac o to czy dziecko wroci spokojnie ze szkoly, czy mojej kobiety nie zgwalci jakis psychol bo u niego w kraju religia na to pozwala. Skoro twierdzisz inaczej nie masz faktycznie pojecia o czym mowisz, nie masz doswiadczenia w kontaktach z takimi ludzmi. Napecia z Bruksela? Wiesz wgle jakie sa faktycznie plusy bycia w UE, a jakie minusy? Jak w tym momencie dzieki niej dziala nasza gospodarka? Patriotyzm i patriotow (ludzi ktorych dziadkowie gineli na wojnie bysmy mieli godny byt) nazywasz bojowkarzami i ksenofobami. Ty czlowieku wylacz TV. TVNy, POLSATY, inne media typu GW zrobily ci gowno z glowy badz juz je miales. Sprobuj wlaczyc mozg, pomyslec samodzielnie, wyciagnac jakies wnioski. Ubolewam nad tym ze Polacy daja sie tak manipulowac dzieki Niemieckim (tudziez faszystowskim) kapitale.

   W sprawie samego Pana Ferenca bylbym hipokryta twierdzac ze nie przysluzyl sie miastu. Dzieki niemu Rzeszow jest jaki jest. Dziekujemy! Lecz w tym momencie stracil pan moj glos. Podejrzewam ze na podjecie takiej decyzji w sprawie podpisania samoboja glowny wplyw maja kontakty z partii SLD. Tej ktora w tym roku gloryfikowala na swoja ktoras tam rocznice pomnik armi czerwonej.

   My nie chcemy wiele. My nie chcemy dla islamistow zle. My chcemy normalnie zyc!

   W gruncie rzeczy nie pozdrawiam czytelnikow tego portalu. Wystarczylo przeczytac kilka artykulow i wiadomo dla ktorej partii pracujecie.

   • Tak bylem, mieszkalem w Dublinie i w Newcastle i nie ogladam ani TVN ani TVP.
    Prosze nie obrazaj ludzi, ktozy maja inne zdanie niz ty.
    Czytaj ze zrozumnieniem jeszcze raz podkreslam Ferenc chce pomoc Syryjskim chrzescijanom, ktozy najbardziej sa przesladowani! Tu nie ma mowy o islamistach!
    Plusy bycia w UE sa bardzo duze. Otrzymalismy olbrzymie dotacje na rozwój przedsiebiorczosci, budowe drog, lotnisk, oczyszczlni sciekow itp. Drugie tyle prawdopodobnie przywiezli ludzie emigrujacy za praca do krajow czlonkowskich i dzieki temu mamy tez tak niskie bezrobocie. UE kieruje sie swoimi zasadami, ktore powino sie przestrzegac i wykorzystywac zyskujac poparcie innych krajow w danej sprawie, a nie klucic sie ze wszystkimi i zachowywac sie jak dziecko. Jezeli nie wstapilibysmy do UE prawdopodobnie bylibysmy teraz na poziomie Ukrainy i Bialorusi. Bedac poza UE tez trzeba spelniac ich wymogi by moc z nimi handlowac i eksportowac towary do krajow czlonkowskich, a to wlasnie one sa naszym najwiekszym rynkiem zbytu. Po za tym wtedy nie mielibysmy zadnego wplywu na ksztalt polityki w Europie, a nasza pozycja na arenie miedzynardowej byla by marna.

 7. jemu chodziło tylko o to, żeby przybyło mieszkańców…
  tylko czy chce takich, przez których nie będzie mógł wejść do ratusza bo właśnie będą się modlić zajmując cały rynek…

 8. Prywatnie to się nie dziwię,że prezydent jest tolerancyjny dla uchodzców i emigrantów.Bo trzeba zauważyć, że sam prezydent George H.W.Busch osobiście zainteresował się i udzielił pomocy w połączeniu 5 letniego wnuka Ariana z rodzicami Wioleta i Adamem,którzy uciekli z Polski do USA.O tym pisały amerykańskie gazety lokalne a głównym koordynatorem był naczelny gazety amerykańskiej który to opisał szczegółowo.

 9. Osoba publiczna musi się liczyć z opinia społeczna i nie może działać wbrew woli większości.a czy tak jest to powinni przeprowadzić referendum zanim coś podpisze.Chyba że podpisał w swoim prywatnym imieniu a nie jako prezydent miasta Rzeszowa.Jest zapewne pewne że wniosek o zbadanie przez prokuraturę czy nie doszło do przekroczenia swoich uprawnień jako urzędnika państwowego.Bo prezydent jest wykonawca uchwał Rady Miasta a nie odwrotnie.

 10. Od czasu czyli od 30 maja br kiedy jedyny wnuczek prezydenta miasta Arian zawarł związek z Sadią S.H Pakistanką z Bostonu od tego czasu nastąpiła poprawność polityczna.Powołuje się stary komuch,członek PZPR,SLD na biskupów tylko nie wymienił których.Może warto zapytac rzeszowskiego biskupa czy dał poparcie do podpisania deklaracji dla naczelniak.

  • A kogo to obchodzi ?! Miłość nie wybiera. Żałosny jesteś. Już któryś raz piszesz to samo. Zazdrościsz mu, czy co ?!

 11. Jakoś żaden wystawiający się nie POdPISał pod wyrzutem ciała swojego, ciekawa sprawa wśród katolików, boją się? Ferencowi trzeba przyznać jedno – co myśli to mówi, a co mówi to robi. Czy się komuś podoba czy nie. Czyli nie nadaje się na „polityka”, a teraz „politykiem” trzeba być nawet na etacie w firmie prywatnej, bo kodeksem etycznym da się załatwić każdego. Takiej akcji przynależy się co najmniej podać nazwisko, imię oraz funkcję w tej młodzieży wszechpolskiej, przydałby się też pseudonim wśród jak sądzę bliskich kiboli. Policja nie reaguje, propaganda nie reaguje, prokuratura również nie reaguje – nie macie wrażenia młodzieże wszechpolskie że psu na budę się to nada? Paradowanie w koszulkach niepoważne, zwłaszcza osiłków na 3 maja. Może faktycznie zakazać ruchu kołowego w obrębie centrum między 20 a 6 rano, szkoda samochodów na zderzenia z pionowo poziomymi obywatelami RP w koszulkach z pionowo poziomym orłem w koronie. Na Orła w Koronie należy zasłużyć, a te młodzieże zasługują na wypas, barany jakich mało.

  • …a co mówi to robi…
   A robi same idiotyzmu zrodzone w chorym umyśle zdziecinniałego starca za cudze pieniądze…

   Robota już się zrobiła a tempo było zbyt pierońskie…

   • Idiotyzmy ?? Rozwinął Rzeszów do tego stopnia ze bardziej się chyba nie dało , robi to nadal dynamicznie , jest świetnym gospodarzem , zna się na tym co robi i wielki za to szacunek.
    Piszesz o cudzych pieniądzach wydawanych przez prezydenta na inwestycje w taki sposób jakby w innych miastach rządzący płacili za to z własnej kieszeni. Co robią ;politycy z kasą podatników to jest dopiero marnotrawstwo , zabierają dla siebie a nic nie dają w zamian.

  • Relikt komuny się odezwał 😉
   Marzy sie powrót do czasów gdy orzeł w godle nie miał koronowanej głowy? 😉
   Te czady już nie wrócą miejmy nadzieję.
   A nawet pójdźmy dalej i dążmy do tego aby korona w godle była koroną zamkniętą…
   Niby drobne niuanse ale symboliczny wydźwięk ogromny

   • No to może od początku: 1. Ferenc ma to do siebie że robi to co mówi, a mówi to co myśli. Rzadkie zjawisko obecnie wśród komentujących i rządzących. Czy mądrze czy głupio nie mnie oceniać, oceniają to wyborcy przy urnie i radni na każdej sesji. 2. Orzeł w Koronie na piersi walącego się twarzą na pysk delikwenta w piątek wieczór to chyba żaden honor dla orła, choć delikwent dzielnie stara się wrócić do pionu, bez wielkich sukcesów, warto jednak podjąć temat uporczywego przeciwdziałania grawitacji. Jako relikt komuny przyznam się szczerze, miałem w 1989 roku 6 lat. Więc może oświeci mnie Pan o co chodzi z czadami które nie wrócą i zamkniętą koroną w godle?

 12. Sorry, ale pomimo wszystko to niesmaczne. Jestem przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Jednak w debacie trzeba zachować pewien poziom. Nie podoba mi się ta akcja.

  • W czym rzecz? Ferenca jak lubię, tak strzelił sobie w kolano z dwururki z tymi imigrantami. Jego śmierć polityczna jest faktem i osobiście nie widzę nic niesmacznego w tym, że ktoś to zgrabnie graficznie opieczetowal.

  • A ja NIE lubię go od dawna i bardzo ucieszyłem się tą jego deklaracją bo oznacza ona w końcu jego koniec w tym mieście… Lewacka pozostałość po PZPRze…

    • Dobrze rozumiesz malutki człowieczku 😉 NIKT z mojej rodziny nie był w PZPR a jeśli ktoś był to może z jakiejś dalekiej rodziny i nie dane było mi go poznać w związku z czym nie mam powodów aby takiego kogoś lubić 😉

     • Co z tego że Ferenc był w PZPR !!! i co za tym idzie ??? Nie ważne kto skąd jest czy był , lecz ważne jest to ile zrobił i robi nadal dla miasta . To jest najistotniejsze.

     • A co takiego znów Ferenc zrobił dla Rzeszowa? Okrągłą sypiącą się kładkę? Fontannę? Kwiatki sadził? Wg mnie nie potrafił wykorzystać strumienia dotacji tak jak potrzeba i teraz Rzeszów to skansen komunikacyjny 🙁 Przyjdzie nowy Włodarz i okaże się wtedy, jak wiele szans Ferenc zmarnował dla tego miasta!

Comments are closed.