Zdjęcie: Materiały Czytaj PL
Reklama

„Psy ras drobnych” Olgi Hund, „Parabellum” Remigiusza Mroza czy „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki możecie za darmo czytać do 15 stycznia, dzięki Czytaj PL. Bestsellerów jest więcej. 

Czytaj PL, największa akcja promująca czytelnictwo, powraca na Święta Bożego Narodzenia. Zakończona w listopadzie piąta odsłona była ogromnym sukcesem – 130 tysięcy wypożyczonych książek i plakaty z kodami QR w 1000 miejscowościach w Polsce, na 4 kontynentach oraz w 14 krajach.

Organizatorzy jednak nie spoczywają na laurach. Z okazji urodzin akcji przygotowali dla czytelników prezent – specjalną świąteczną edycję Czytaj PL z kolejnymi 10 bezpłatnymi książkami do wypożyczania. Od 16 grudnia do 15 stycznia bezpłatnie można przeczytać aż 10 e-booków i posłuchać 5 audiobooków.

Wśród dostępnych tytułów znalazły się kryminały, powieści obyczajowe, literatura piękna, biografie, a także książki dla dzieci. Na liście bestsellerów są m.in. „Psy ras drobnych” Olgi Hund, laureatki Nagrody Conrada Olgi Hund. To pełna czarnego humoru i dosadnego języka powieść będąca zapisem doświadczenia pobytu w szpitalu psychiatrycznym.

Uwadze fanów sensacji i kryminałów nie powinny umknąć „Dom bez klamek” Jędrzeja Pasierskiego oraz „Parabellum” Remigiusza Mroza. Ta pierwsza pozycja to historia zbrodni pełnej mrocznych tajemnic, a druga to trzeci tom kultowej sagi historycznej polskiego pisarza.

W edycji świątecznej Czytaj PL dostępne są także książki dla dzieci – „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny” Anny Dziewit-Meller. W opowieści Maleszki można odnaleźć niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, magię i humor, a Dziewit-Meller przedstawia historie nietuzinkowych bohaterek i buntowniczek. Obie książki są dostępne zarówno w formie e-booków jak i audiobooków.

Fanom biografii natomiast przypadnie do gustu „Jaremianka” Agnieszki Daukszy, która przybliża życie Marii Jaremy – jednej z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek XX wieku.

Książki Olgi Hund i Agnieszki Daukszy, opublikowanych pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO, zilustrowano superbohaterkami o wyjątkowych supermocach płynących z czytania. Autorem postaci jest tworzący charakterystyczne ilustracje, doceniany na całym świecie grafik Jan Kallwejt. 

Świąteczna odsłona Czytaj PL to także podsumowanie 2019 roku, który był rokiem kobiet. Olga Tokarczuk zdobyła Literacką Nagrodę Nobla, Greta Thunberg została okrzyknięta człowiekiem roku według Time’a, a stanowisko najmłodszego aktualnie urzędującego premiera niedługo obejmie Sanna Marin.

W świątecznej edycji akcji Czytaj PL jeszcze łatwiej czytać za darmo. Wystarczy pobrać aplikację Woblink z App Store lub Google Play, kliknąć w niej w banner akcji i cieszyć się 10 dostępnymi bezpłatnie książkami.

Lista dostępnych książek:

1. Remigiusz Mróz „Parabellum. Głębia osobliwości” (Wydawnictwo Czwarta Strona)

2. Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” (Wydawnictwo Znak)

3. Max Czornyj „Ślepiec” (Wydawnictwo Filia)

4. Jędrzej Pasierski „Dom bez klamek” (Wydawnictwo Czarne)

5. Anna Dziewit-Meller „Damy, dziewuchy, dziewczyny” (Wydawnictwo Znak)

6. Olga Hund „Psy ras drobnych” (Korporacja Ha!art)

7. Urszula Zajączkowska „Patyki, badyle” (Wydawnictwo Marginesy)

8. Evžen Boček „Ostatnia arystokratka” (Wydawnictwo Stara Szkoła)

9. Anna Przybyłek „Bądź moim światłem” (Wydawnictwo Czwarta Strona)

10. Agnieszka Dauksza „Jeremianka” (Wydawnictwo Znak)

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: