Niespodziewany deszcz spowodował, że z ponad godzinnym opóźnieniem rozpoczął się plenerowy spektakl „Osobliwe zdarzenie”. To właśnie tą sztuką zainaugurowano w niedzielę 10. „Maskaradę” w Rzeszowie.

 

Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” rozpoczęła się od pogodowego psikusa. Wydawało się, że niedziela będzie piękna i słoneczna, a tym samym bez większych przeszkód odbędzie się przed Biurem Wystaw Artystycznych plenerowy spektakl „Osobliwe zdarzenie” w reżyserii Matteo Spiazzi.

Niestety, okazało się, że po rozłożeniu przed BWA scenografii zaczął padać deszcz. Ostatecznie sztuka odbyła się z ponad godzinnym opóźnieniem. Ci, którzy byli cierpliwi, mieli okazję zobaczyć wspaniałą komedie sytuacyjną pełną intryg, nieporozumień i zwrotów akcji, która opowiadała o równoległej miłości dwójki bohaterów i ich służących.

W niedzielę, na miłośników Teatru Maska, czekał także spektakl „#chybanieja” w reżyserii Pawła Passiniego oraz wernisaż wystawy studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

„Maskarada”, podczas której łącznie zobaczymy 14 spektakli, w tym 10 konkursowych, 7 spektakli-bajek, 4 dla dorosłych, 2 premiery Teatru Maska, potrwa do czwartku (23 maja). Cały program „Maskarady” dostępny jest TUTAJ. Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama