Zdjęcie: Teatr Maska. "STORIES OF WALLS"

Dwie premiery Teatru Maska, w tym głośne „#chybanieja” Pawła Passiniego, spektakl plenerowy, koncerty, wystawy, wernisaże – to wszystko podczas 10. Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie. Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

W tym roku, z okazji jubileuszu, przewodnim tematem „Maskarady” jest hasło „Suma”, które nawiązuje do 10-letniej historii imprezy i jest swego rodzaju podsumowaniem doświadczeń organizatorów.

Program „Maskarady”, jak co roku, jest bardzo bogaty. Tym razem czeka na nas 14 spektakli, w tym 10 konkursowych, 7 spektakli-bajek, 4 dla dorosłych, 2 premiery Teatru Maska, w tym głośnie „#chybanieja” Pawła Passiniego i spektakl plenerowy.

Ten ostatni nie odbędzie się jak dotychczas na rzeszowskim Rynku, ale na placu przed Biurem Wystaw Artystycznych. Chodzi o sztukę „Osobliwe zdarzenie” w reżyserii Matteo Spiazziego, która w niedzielę (19 maja) o godz. 15:00 rozpocznie całą „Maskaradę”.

Spektakle dla dzieci i dorosłych, przeplatane wernisażami, koncertami i warsztatami, będą odbywać się nie tylko w Teatrze Maska, który jest organizatorem festiwalu, ale także w Teatrze im. W. Siemaszkowej, Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Osmeckiego), Galerii R_Z (ul. 3 Maja), czy Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja).

10. „Maskarada” zakończy się w czwartek (23 maja) o godz. 20:00 koncertem „Bajki o dorosłych”. Wówczas zostaną ogłoszone wyniki festiwalowego konkursu.

W tegorocznym jury zasiądą: Bożena Sawicka z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach; prof. Katarzyna Proniewska-Mazurek, scenograf, rzeźbiarka i twórca figur animowanych, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz tajny juror.

Pojedyncze bilety na spektakle w cenie od 13 zł (spektakle dla dzieci) do 20 zł (spektakle dla dorosłych) można kupić w kasie Teatru Maska i na jego stronie – www.teatrmaska.pl

PROGRAM 10. „MASKARADY 2019” (19-23 MAJA)

NIEDZIELA (19 maja)

– 15.00 – OSOBLIWE ZDARZENIE reż. Matteo Spiazzi, Teatr Lalki Tęcza/Polska/ Niezła Sztuka, spektakl dla widzów od 12 lat, PLENER, 60 min.

– 17:30 – NADIA BRZUSTOWSKA, NATALIA BURY, DAWID GUDIN, PATRYK BRZEZICKI
wernisaż wystawy studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Foyer Teatru Maska

– 18.00 #CHYBANIEJA, reż. Paweł Passini, Teatr Maska Rzeszów, Centrum Kultury w Lublinie/Polska/ PREMIERA, spektakl dla młodzieży i dorosłych, duża scena, 100 min.

PONIEDZIAŁEK (20 maja)

– 9.00 KRUK KRUKOWI, reż. Przemysław Jaszczak, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, spektakl dla widzów od 10 lat, MDK ul. Osmeckiego, 60 min.

– 11.30 SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA! reż. Marta Guśniowska, Teatr Lalek Banialuka /Polska/, spektakl dla widzów od 6 lat, duża scena, 60 min.

– 13.00 KONFERENCJA DYREKTORÓW TEATRÓW LALEK, Restauracja Lord Jack

– 14.00 HULAJ – FRAJDA działania kreatywno-podwórkowe dla małych i tych trochę większych, 90 min.

– 15.00 SPOTKANIE ZARZĄDU POLUNIMA, Restauracja Lord Jack

– 16.00 KUBUŚ P., SIOSTRY* – etiudy studentów Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, dla widzów od 10 lat, scena Kacperek, 40 min., bilet wstępu 10 groszy

– 18:00 KARUZELA Z MADONNAMI – wernisaż wystawy Weroniki Krupy Galeria r_z / ORz ZPAP

WTOREK (21 maja)

– 9.00 ŻYRAFA – reż. Evgenia Tsichlia, Thanos Sioris, Hop Signor Puppet Theatre /Grecja/
spektakl dla widzów od 6 lat, scena Kacperek, 40 min.

– 16.00 ZAGINIONY ŚWIAT – reż. Grzegorz Grecas, Teatr Maska Rzeszów /Polska/ PREMIERA, spektakl familijny, duża scena Teatru im. W. Siemaszkowej

– 10.00 WARSZTATY – prowadzenie: Hop Signor Puppet Theatre, muzeum dolne, 90 min.

– 10.00, 11.30 WARSZTATY BUNRAKU – prowadzenie: Sapporo Children’s Theatre YAMABIKO-ZA, sala baletowa, 60 min.

– 18.00 LITTLE SHOP OF HORRORS – reż. Michael Vogel, Białostocki Teatr Lalek /Polska/
spektakl dla młodzieży i dorosłych, duża scena, 90 min.

 ŚRODA (22 maja)

– 9.00 STORIES OF WALLS – reż. Katarína Aulitisová, Bratislava Puppet Theatre /Słowacja/, spektakl grany w języku polskim, spektakl dla widzów od 11 lat, duża scena Teatru im. W. Siemaszkowej, 60 min.

– 11.30 OKHOTSK-A PARADISE OF THE END – Yamabiko-za Theatre of Sapporo /Japonia/ duża scena, 60 min.

– 19.00 MINUTKA – opieka reżyserska Ewa Piotrowska, Teatr Baj /Polska/, spektakl dla młodzieży i dorosłych, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, 60 min.

– 21.00 KORDIAN – reż. Jakub Roszkowski, Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM /Polska/,
spektakl dla młodzieży i dorosłych, duża scena Teatru im. W. Siemaszkowej, 90 min.

 CZWARTEK (23 maja)

– 9.00 KSIĄŻĘ I PRAWDA – reż. Bogusław Kierc, Opolski Teatr Lalki i Aktora /Polska/,
spektakl dla widzów od 9 lat, duża scena, 55 min.

– 10.00 POMELO JEST ZAKOCHANY… W ŻABIE, DESZCZU I NIE TYLKO – reż. Ewa Maria Wolska, Teatr Fraktal /Polska/, spektakl dla widzów od 3 lat, scena Kacperek, 35 min. + 15 min. zabawy

– 18.00 POŻEGNANIE JESIENI – reż. Maria Żynel, Teatr Malabar Hotel /Polska/, spektakl dla młodzieży i dorosłych, duża scena Teatru im. W. Siemaszkowej

– 20:00 BAJKI O DOROSŁYCH – PYRGIES/LESZCZYŃSKI/SOJKA – koncert, Niezła Sztuka, 60 min., wstęp wolny

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama