Zdjęcie: Kamil Dudzik / Kancelaria Zarządu Województwa Podkarpackiego

Kwiaty i znicze złożył zarząd województwa podkarpackiego oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie.

W piątek, 10 kwietnia, mija 10 lat od tragicznych wydarzeń w pobliżu lotniska Siewiernyj, gdzie w katastrofie rządowego samolotu w drodze na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.

Przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, w piątek punktualnie o godz. 8:41, zarząd województwa złożył kwiaty i znicz, czcząc pamięć o ofiarach katastrofy i tych, którzy ponieśli śmierć w katyńskim lesie w 1940 roku.

Uroczystości wyglądały inaczej niż przed rokiem – bez duchowieństwa, posłów i senatorów, radnych wojewódzkich, asysty 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, służb mundurowych, rodzin ofiar i zaproszonych gości.

Uroczystości przebiegły kameralnie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych – w ciszy i odosobnieniu, bez przemówień z uwagi na panującą epidemię koronawirusa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wieńce oraz znicze w towarzystwie Ewy Leniart, wojewody podkarpackiego, złożył Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. Po nich kolejno członkowie zarządu oraz sekretarz województwa.

Pomnik przy alei Cieplińskiego upamiętnia także 6 ofiar katastrofy smoleńskiej, związane z Podkarpaciem: senatora Stanisława Zająca, posłów: Leszka Deptułę i Grażynę Gęsicką, pochodząca z Podkarpacia senator Janinę Fetlińską oraz generałów: Bronisława Kwiatkowskiego i Kazimierza Gilarskiego.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama