Zdjęcie: Materiały prasowe

Tylko pół roku przetrwały loty z Jasionki do Paryża. Słoweńska linia Adria Airways zdecydowała o skasowaniu połączeń. Nie będzie ich już od wtorku.

O likwidacji połączeń do stolicy Francji poinformował nas autor bloga „Latam z Rzeszowa”, który uzyskał oficjalne potwierdzenie od przewoźnika, że lotów do Paryża już nie będzie.

„Niestety, jest to prawda. Od jutra [15 listopada – red.] kasujemy wszystkie loty z Rzeszowa do Paryża” – cytuje Adrię Airways Latamzrzeszowa.blogspot.com.

Połączenie z Jasionki do Paryża słoweńska linia uruchomiła 5 czerwca br. – dwa razy w tygodniu (we wtorki  i soboty). Rejsy obsługiwały 70-miejscowe odrzutowe CRJ-700. Lądowały na głównych paryskim lotnisku – Charles de Gaulle.

Bilety do Paryża zaczynały się od 99 euro w obie strony.

Choć Adria Airways oficjalnie poinformowała o likwidacji połączeń do Paryża, to na stronie przewoźnika w dalszym ciągu jest reklamowane to połączenie. „Tylko 149 euro” – kusi Adria.

Zamknięcie lotów do stolicy Francji jest spowodowane słabą sprzedażą biletów. Z inauguracyjnego w czerwcu połączenia skorzystało prawie 50 pasażerów (tam i z powrotem).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Początki połączenia były obiecujące. – Rzeszów – Paryż to połączenie, które najlepiej sprzedaje się Adrii na polskim rynku – mówili w czerwcu przedstawiciele lotniska w Jasionce.

Paryż był na tzw. liście życzeń mieszkańców Podkarpacia po tym, jak w marcu 2015 r. loty do stolicy Francji zlikwidował Eurolot, który całkowicie zniknął z polskiej mapy lotniczej. Połączenia Eurolotu przetrwały tylko 1,5 roku, Adrii jeszcze krócej – sześć miesięcy.

Władze Jasionki w dniu startu rejsów mówiły, że trzeba poczekać co najmniej pół roku, by Adria mogła powiedzieć, na ile paryski kierunek przyjmie się w Rzeszowie.

– Liczymy na to, że Adria zwiększy liczbę połączeń w tygodniu i uruchomi nowe rejsy. Nie chcemy się zatrzymać na Paryżu – mówili przedstawiciele podrzeszowskiego lotniska.

Liczby połączeń Adria jednak nie zwiększyła, a teraz właśnie zdecydowała, że z Jasionką się rozstaje. Definitywnie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama