Przejście od ul. Rejtana do Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. Kustronia jest już gotowe. Inwestycja kosztowała prawie 1,2 mln zł.

[Not a valid template]

 

Ciąg pieszo-jezdny przy ul. Kustronia ma ułatwić mieszkańcom dojście do sądu Znajduje się on pomiędzy bazarem na ul. Dołowej, a Zespołem Szkół nr 2. Do tej pory, aby dojść do sądu, należało ominąć szkołę lub za bazarem przejść przez błotnistą łąkę.

Inwestycja została oddana siedem miesięcy przed terminem. Wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. – Ciąg pieszo-jezdny od ul. Rejtana do ul. Kustronia ma długość 126 metrów. Dodatkowo zrobiono tak zwany „lizak” o średnicy 65 metrów – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. – Nowa inwestycja, składa się w zasadzie z trzech ciągów: dwóch dla pieszych i środkowego dla pojazdów uprzywilejowanych, np. rowerów – dodaje Pawlak.

Miasto wokół przejścia postawiło też oświetlenie, ławeczki, kosze na śmieci i zrobiło nasadzenia drzew. Koszt inwestycji to prawie 1,2 mln zł. Pierwotnie miała być zakończona w czerwcu 2014 r.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama