Nie do uwierzenia, ale dokładnie tyle rodzajów pierogów, w tym również dla tych, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi, serwuje Zofia Bohaczyk, która kilka tygodni temu otworzyła Gospodę u Wiedźmy w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Ten niewielki lokal znaleźć można w kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 20, a smaki i jakość serwowanych tu pierogów znają ci, którzy odwiedzają Gospodę w Lipinach k. Pilzna. Po prostu Rzeszów doczekał się wreszcie filii tej pierogowej stolicy na pewno Podkarpackiego, a może i Polski.

Wszystkie pierogi wyrabiane są ręcznie, według oryginalnych receptur. Zofia Bohaczyk podkreśla, że tylko u niej proporcje ciasta do nadzienia wynoszą 1:4, czyli cieniutkie ciasto jest tylko osłoną dla nadzienia, a nie – jak to się często dzieje w innych pierogarniach – głównym elementem dania. Na chorych na celiakię czekają pierogi bezglutenowe, dla diabetyków o niskim indeksie glikemicznym, na poprawę perystaltyki jelit – razowe. Są pierogi tradycyjne, wegetariańskie i z pieca.

Zamawiać można porcje duże i małe. I tak pierogi ruskie kosztują 9,90 zł/5,50 zł, mix pierogowy 11,90/6,50 zł, mix wegetariański 11,90/6,50 zł, a mix słodki 11,90/6,50 zł. W podobnym cenowo zestawie (11,90/6,50 zł) są także pierogi ze szpinakiem, pierogi z mięsem, pierogi z kapustą i pierogi z owocami. Te ostatnie szczególnie sobie upodobałem – są wyśmienite i do tego polane słodka śmietanką, pycha.

Ale jeżeli już „zapierogujemy” się na śmierć – co w Gospodzie w Wiedźmy jest raczej niemożliwe – możemy sięgnąć jeszcze po placki ziemniaczane (8,90/4,90 zł), gołąbki w sosie (11,90/6,50 zł), ziemniaki z czarciego dołu (12,90/6,90 zł) czy tacos z mięsem lub wegetariański (7 zł).

Na deser możemy zamówić na wynos „Chrupiący przysmak Wiedźmy” (4,90 zł/3,90 zł) czyli zapieczony składany naleśnik z farszem warzywnym. A gdy będziemy grzeczni, to dostaniemy jeszcze na drogę od Zofii Bohaczyk pyszne ciasteczka owsiane, przez nią własnoręcznie przygotowywane.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama