Piętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Hartbex Carpathia Festival” przeszła do historii. Grand Prix zdobyła reprezentująca Polskę 26-letnia Aga Twardowska.

 

Nagrody tegorocznego „Hartbex Carpathia Festival” wręczono w niedzielny wieczór na scenie rzeszowskiego Rynku, gdzie od piątku trwał festiwal. Wzięło w nim udział 15 finalistów z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy i Włoch. Wcześniej zostali oni wyłonieni z około 200 osób. Finałowe występy odbyły się w sobotę

– Wybraliśmy „złotą piętnastkę”, która okazała się cudowna. Jurorzy mieli bardzo duży problem z wybraniem osoby do nagrody głównej. Wszyscy wokaliści prezentowali bardzo wysoki poziom – mówiła nam po zakończeniu festiwalu jego pomysłodawczyni Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Grand Prix 15. „Hartbex Carpathia Festival” wywalczyła Aga Twardowska, reprezentantka Polski, za wykonanie autorskiej piosenki „Rozanielony”. Mieszkająca na co dzień w Bydgoszczy 26-latka otrzymała okolicznościową statuetkę, czek na 15 tys. zł, 1000 euro i możliwość występu za rok na Carpathia Festival.

– Zwycięstwa kompletnie się nie spodziewałam, jestem zaskoczona – mówiła nam wokalistka. Nagrodę wręczył jej Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. – Znów Rzeszów stał się stolicą piosenki. Ten weekend był piękny i wspaniały – mówił ze sceny wiceprezydent. Nazwiska pozostałych laureatów festiwalu możecie sprawdzić TUTAJ

Laureatów festiwalu wyłoniło 7-osobowe jury, któremu przewodniczyła prof. Anna Janosz. W tym gronie znalazła się m.in. Halina Frąckowiak, honorowy gość festiwalu. Frąckowiak była gwiazdą sobotniej części „Carpathia Festival”. Na scenie wystąpiła razem z wokalistami CSW w koncercie „Serca gwiazd”. Wcześniej zaśpiewała Ania „AniKa” Dąbrowska. 

W niedzielny wieczór przed rozdaniem nagród odbył się koncert „Co nam zostało z tamtych lat” w wykonaniu CSW. Członek jury Wojciech Wójcicki, reprezentant Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-Słownych SAWP, o „Carpathia Festival” powiedział, że to „cudowne przedsięwzięcie”. – W Rzeszowie jest najlepiej – dodał. 

Festiwal „Carpathia” pozwolił się wybić takim artystom, jak choćby Sarsa, Kasia Popowska, czy zespołowi Pectus. – Największą wartością festiwalu jest to, że artyści piszą własne piosenki. Mam kilka nowych rzeczy, które chciałabym zrealizować przy okazji kolejnych edycjach festiwalu. Wokaliści uwielbiają do nas przyjeżdżać – podkreśla Anna Czenczek.

15. „Hartbex Carpathia Festival” zakończył koncert Michała Szpaka. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama