Zdjęcie: Szczytny-Cel.pl
Reklama

Ma uszkodzone nerki, wątrobę i inne narządy wewnętrzne, kręgosłup ma połamany w pięciu miejscach. 15-letni Filip Warzocha został porażony prądem. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację nastolatka.

O wypadku Filipa, do którego doszło wieczorem, 24 sierpnia, w podrzeszowskiej Racławówce, informowaliśmy TUTAJ. Filip wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy.

– Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala – informowali policjanci. 

15-latek trafił do szpitala w Krakowie, gdzie przebywa do tej pory. Chłopiec doznał rozległych wewnętrznych i zewnętrznych poparzeń ciała. Ma uszkodzone nerki, wątrobę i inne narządy wewnętrzne. Bardzo poważnym obrażeniom uległo także serce Filipa.

Upadek z czterech metrów spowodował rozległy uraz kręgosłupa, który połamany jest w 5 miejscach. Filip ma poparzone obie ręce i biodro. Wymagana jest amputacja prawej ręki i lewego kciuka. Konieczne mogą być przeszczep tkanek i kolejne amputacje kończyn.

Filip jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu. To, że przeżył zawdzięcza swojej koleżance, która przebywała z nim na miejscu zdarzenia. Zadzwoniła po karetkę. Filipa przewieziono do szpitala. Stan 15-latka jest ciężki, ale stabilny.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Filip potrzebuje skutecznego leczenia i długiej rehabilitacji. Lekarze oceniają, że hospitalizacja może potrwać do trzech miesięcy. Lekarze z uwagą obserwują organizm chłopca. Na stronie www.szczytny-cel.pl (TUTAJ) trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Filipa.

Na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznej protezy, leczenie, rehabilitację, powrót do samodzielności Filip potrzebuje 300 tys. zł. Chłopak zamierzał skończyć szkołę samochodową i zostać zawodowym strażakiem. Chciał nieść pomoc.

– Przed wypadkiem, zawsze pełen energii i optymizmu, pomagał w OSP. Był wysportowany i spragniony wyzwań. Zajął I miejsce w turnieju koszykówki. Brał udział w wielu wydarzeniach sportowych i zawodach strażackich – informują organizatorzy zbiórki.

15-latek dawał przykład pięknej młodości, teraz sam potrzebuje pomocy, głównie finansowej. Wierzy, że nie wszystko stracone. Aby przekazać darowiznę na rzecz Filipa wystarczy przejść do zbiórki, klikając TUTAJ. Zbiórka trwa też na zrzutka.pl – TUTAJ

Zdjęcie: Szczytny-Cel.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama