Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Lubaczowa, podejrzewanego o dwa rozboje. W ciągi dwóch dni zaatakował dwie kobiety przy użyciu pistoletu pneumatycznego.

W ubiegły piątek wieczorem policjanci zostali powiadomieni o napadzie na kobietę w Lubaczowie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zamaskowany mężczyzna, grożąc jej przedmiotem przypominającym broń palną, zażądał od kobiety wydania pieniędzy. Kobieta, obawiając się o swoje życie, wydała pieniądze napastnikowi.

Do kolejnego zdarzenia doszło w sobotę. Również w tym przypadku zamaskowany mężczyzna zaatakował kobietę na tle rabunkowym. Sposób działania sprawcy wskazywał, że rozboju dokonała ta sama osoba.

Szybka reakcja policjantów pozwoliła zatrzymać w okolicy miejsca zdarzenia mężczyznę, którego rysopis odpowiadał informacjom przekazanym przez zaatakowane kobiety. 18-latek z Lubaczowa przyznał się do dwóch rozbojów. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim pistolet pneumatyczny, który służył mu do popełnienia przestępstw.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W poniedziałek funkcjonariusze złożą wniosek do lubaczowskiej prokuratury o zastosowanie wobec 18-latka tymczasowego aresztowania.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama