Fot. Albert Gula / Materiały prasowe. Na zdjęciu Nocny Kochanek
Reklama

Poszerza się lista artystów, którzy wystąpią na 18. edycji Rockowej Nocy w Rzeszowie. Na dwudniowej imprezie zagrają Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna. 

W lutym podaliśmy pierwsze zespoły 18. Rockowej Nocy – to Vader, jedna z najlepszych grup death metalowych na świecie, oraz WaluśKraksaKryzys” – nadzieja polskiej alternatywy. W piątek organizatorzy – Estrada Rzeszowska oraz agencja Arto Music&Media – podali, że na tegorocznej Rockowej Nocy wystąpią: Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna. 

Humor i pastisz 

Nocny Kochanek gra klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Muzycy wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, rysują obraz polskiej subkultury metalowej i nie tylko. Koncerty Nocnego Kochanka wyprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Zespół swój frekwencyjny rekord pobił w 2018 roku na festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie zgromadził ponad 700 tysięczną publiczność. W październiku 2020 roku album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem jako najlepszy album roku w kategorii metal.

Brud i piękno 

Fot. Bartosz Maciejewski / Materiały prasowe. Na zdjęciu Dziwna Wiosna

Dziwna Wiosna z kolei to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Zaczęli od „Niepewności”, piosenki wydanej w sierpniu 2020 r. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka.

Dziwną Wiosnę tworzą: gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk. Zaczęli grać razem w 2018 r. jako Superhuman Like Brando. Wiosną 2020 r., kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa już jako Dziwna Wiosna. 

Latem zespół zagrał na największych festiwalach muzycznych w Polsce takich jak Pol’and` Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz wystąpił na Tarczyński Arena jako support zespołu Kings Of Leon. W tym roku ma się ukazać ich drugi album studyjny.

Huczna „osiemnastka”

Rockowa Noc odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia (piątek-sobota) na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Na Ticketmaster oraz Biletomat (linki na stronie www.rockowanoc.pl) trwa sprzedaż karnetów. Do 18 maja karnet dwudniowy kosztuje 79 zł. Posiadacze Karty Rodzina3+, motocykliści i młodzież (12-16 lat) zapłacą 39,50 zł.

W drugiej puli biletów (od 19 maja) ceny karnetów wzrosną do 109 zł i 54,50 zł (wersja ulgowa). W trzeciej puli (od 1 sierpnia) będą także bilety jednodniowe – po 100 zł i 50 zł (w wersji ulgowej) oraz karnety dwudniowe w cenie 159 zł i 79,50 zł (ulgowe). Dzieci do 12. roku życia, pod opieką rodziców, mają darmowy wstęp na festiwal. 

Także w tym roku Rockowej Nocy będzie towarzyszył Przegląd Zespołów Konkursowych, które będą walczyły o statuetkę Tadeusza Nalepy i występ w drugi dzień festiwalu.  Organizatorzy, poza koncertami, zapowiadają liczne atrakcje, w tym strefę motocyklową i ognisko do białego rana. Wkrótce poznamy kolejnych artystów 18. Rockowej Nocy. 

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama