Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Vader

To ma być najhuczniejsza „osiemnastka” w tym roku w Polsce! Na 18. Rockowej Nocy zagra Vader, jedna z najlepszych grup death metalowych na świecie. 

Estrada Rzeszowska, organizator Rockowej Nocy, po raz drugi wspólnie z agencją Arto Music&Media, właśnie podała pierwszych artystów, którzy wystąpią na tegorocznej i osiemnastej już Rockowej Nocy w Rzeszowie – w dniach 25-26 sierpnia (piątek-sobota). 

Na dwudniowej imprezie wystąpi Vader, polska legenda death metalu. Istniejąca od 1983 roku olsztyńska grupa, od początku dowodzona przez Piotra „Petera” Wiwczarka, należy do nielicznych krajowych zespołów metalowych, które zrobiły międzynarodową karierę. 

Na Rockowej Nocy zagra także „WaluśKraksaKryzys”. To projekt 27-letniego chłopaka z podkrakowskiej Skały, „gitarowe objawienie” 2019 r., nadzieja polskiej alternatywy. W utworach Walusia słychać elektronikę, riffy oraz teksty, które są aż do bólu prawdziwe.

Fot. Materiały prasowe / Estrada Rzeszowska. Na zdjęciu WaluśKraksaKryzys 

Festiwal w tym roku także odbędzie się na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. – To najgłośniejsza impreza w mieście! W tym roku to zarazem największa i najhuczniejsza „osiemnastka”, zabawa do białego rana – zapowiadają organizatorzy. 

O północy ruszyła sprzedaż biletów na Ticketmaster oraz Biletomat, linki znajdziecie na stronie www.rockowanoc.pl. Do 18 maja (I pula) karnet dwudniowy kosztuje 79 zł. Posiadacze Karty Rodzina3+, motocykliści oraz młodzież (12-16 lat) zapłacą 39,50 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W drugiej puli biletów (od 19 maja) ceny karnetów wzrosną do 109 zł i 54,50 zł (wersja ulgowa). W trzeciej puli (od 1 sierpnia) będą także bilety jednodniowe – po 100 zł i 50 zł (w wersji ulgowej) oraz karnety dwudniowe w cenie 159 zł i 79,50 zł (ulgowe).

Dzieci do 12. roku życia, pod opieką rodziców, mają darmowy wstęp na festiwal.  Także w tym roku Rockowej Nocy będzie towarzyszył Przegląd Zespołów Konkursowych, które będą walczyły o statuetkę Tadeusza Nalepy i występ w drugi dzień festiwalu. 

Rockowa Noc po raz drugi odbędzie się w odświeżonej formule. W 2022 roku festiwal trwał trzy dni, był połączony z ukraińską imprezą Faine Misto. Zagrało 15 zespołów, gwiazdą była fińska grupa folk-metalowa Korpiklaani.

Ze sprzedaży karnetów pierwszego dnia i internetowej zbiórki dla walczącej o wolność Ukrainy przekazano ok. 100 tys. zł, na festiwalu bawiło się ok. 4000 osób. Poprzednie edycje Rockowej Nocy odbywały się na rzeszowskich bulwarach. 

Zdjęcie: materiały prasowe / Estrada Rzeszowska 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama