Intensywne czynności policjantów z Przemyśla przy sprawie uszkodzenia kapliczek w Kalwarii Pacławskiej zaowocowały zatrzymaniem podejrzanego. Jest to 19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

Wczoraj wieczorem w prowadzonych od dwóch dni czynnościach nastąpił przełom. Funkcjonariusze z przemyskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę. Śledczy postawili mu zarzut znieważenia obiektu kultu religijnego i wysłuchali jego wyjaśnień. Przyznał się do profanacji kapliczek i obrazów. Nie podał racjonalnych motywów swojego działania.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili jeden z elementów, który może pochodzić z miejsca zdarzenia. Jest to fragment rynny oderwanej z jednej z kapliczek. Aktualnie trwają dalsze czynności mające na celu ustalenie, czy młodemu mężczyźnie przy popełnianiu tego przestępstwa towarzyszyły inne osoby.

O zniszczeniu kapliczek przemyskich policjantów przedwczoraj powiadomił gwardian sanktuarium Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili uszkodzenie trzech kapliczek. W dwóch z nich zostały zniszczone obrazy religijne; w jednym z nich został wypalony otwór o średnicy ok. 50 cm, drugi zaś najprawdopodobniej został  wyrwany z ramy i złamany.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama