Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, zwycięzca zgarnie 1500 zł. W niedzielę (11 listopada) punktualnie o godz. 11:11 wystartuje VI PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie.

Do VI Biegu Niepodległości zgłosiło się 2000 osób. Jego uczestnicy wystartują sprzed Centrum Handlowego Plaza przy al. Rejtana, który jest jednym ze sponsorów biegu. W Plazie będzie także biuro zawodów i szatnie dla zawodników. 

VI Bieg Niepodległości w Rzeszowie jest częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla uczestników biegu przygotowano wiele nagród. Oprócz m.in. pucharów i niespodzianki dla zawodników przewidziano nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 1,5 tys. zł.

Bieg Niepodległości rozpocznie się w niedzielę 11 listopada punktualnie o godzinie 11:11. Uczestnicy na mecie biegu otrzymają medale z konturem granic współczesnego państwa polskiego oraz z 1918 roku na tle biało-czerwonej flagi.

Jak co roku podczas imprezy mocno zaakcentowanie zostaną obchody Święta Niepodległości. Każdy z zawodników otrzyma białą lub czerwoną koszulkę tak, aby na starcie ułożona została gigantyczna, “żywa” polska flaga.

Uczestnicy biegu do pokonania będą mieli 10-kilometrową trasę – od Plazy przez al. Kopisto, Most Zamkowy, ulice Szopena i Targową, aleje Piłsudskiego i Cieplińskiego, al. Lubomirskich i ul. 3 Maja, skąd zawodnicy wrócą przez Most Zamkowy do Plazy. 

Pobiegnij dla Michała!

Podczas biegu odbędzie się także akcja charytatywna „Pobiegnij dla Michała”. 10-letni Michał choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Porusza się na wózku inwalidzkim. Szansą dla chłopca na lepsze funkcjonowanie jest specjalistyczna operacja podwichniętego stawu biodrowego. Michał jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Aby wspomóc Michała, wystarczy podczas biegu przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Michała” i dotrzeć z nią do mety. Każda taka kartka zostanie przeliczona na konkretną pomoc. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki będzie można odbierać Plazie w sobotę 10 listopada od 15:00 do 18.00 oraz w dniu biegu od 7:30 do 10:30.

VI Bieg Niepodległości oznacza też zmiany w ruchu na rzeszowskich ulicach oraz zmiany tras miejskich autobusów. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.